26. ledna 2018 20:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kanadský miliardář Sherman a jeho žena byli podle kanadské policie zavražděni

Bernard Sherman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bernard Sherman. | foto: Wikimedia.

TORONTO Kanadských miliardář Barry Sherman a jeho žena Honey se stali oběťmi cílené vraždy. Oznámila to v pátek torontská policie, která se podezřelou smrtí páru zabývá od poloviny prosince. Pachatele zločinu zatím policisté nedopadli.

Pětasedmdesátiletý zakladatel farmaceutické firmy Apotex byl spolu s manželkou nalezen mrtev v jejich rodinném domě v Torontu 15. prosince. Kanadská média následující den přinesla nepotvrzené informace, že šlo o případ vraždy a sebevraždy. Policie však nyní tuto verzi na základě šestitýdenního vyšetřování odmítla.

„Domnívám se, že se stali cílenými oběťmi,“ řekla podle listu Toronto Star Susan Gomesová z torontské policie. Těla obou manželů podle ní visela na zábradlí poblíž jejich bazénu a pitva prokázala, že se udusili. Policisté neobjevili stopy násilného vniknutí do domu, dodala Gomesová.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974

Příbuzní Shermanových již od začátku odmítali, že by mohl být pachatelem někdo z manželské dvojice. „K tomuto závěru jsme dospěli ihned na počátku a nyní je v souladu s výsledky nezávislé pitvy a vyšetřování,“ uvedla rodina v pátečním prohlášení.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11.000 lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Časopis Forbes odhadl Shermanovo čisté jmění na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard korun). Manželé patřili k předním kanadským filantropům a věnovali miliony dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.