Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Zloděj hodil po německých policistech heroin. Čtyři muže vyřadil ze služby

Německá policie (Ilustrační foto) foto: Profimedia.cz

Čtveřici německých policistů vyřadil v sobotu večer ze služby zloděj, který jim při potyčce hodil do obličeje heroin. Protože pak všem strážcům zákona vyšel pozitivně test na drogy, nemohli pokračovat ve službě. O případu informovala policie v západoněmeckém Essenu.
  7:04

Policisté 48letého Chorvata zadrželi kvůli krádeži v obchodě pro kutily. Na služebně u něj navíc našli množství peněz, několik nožů a drogy, a to včetně heroinu a kokainu. Muž však v jednu chvíli sáčky a nádoby s drogami sebral a začal s nimi utíkat na toalety, zřejmě aby je spláchl.

Dva policisté mu v tom chtěli zabránit, a tak ho povalili na zem. Muž se jim však vehementně bránil a do obličeje jim hodil sáček s heroinem. Protože byl roztržený, dostal se heroinový prach do dýchacích cest obou policistů. Omamné látky se nedobrovolně nadýchali i další dva policisté, kteří přispěchali na pomoc.

Všichni čtyři strážci zákona se pak podrobili testu na drogy s pozitivním výsledkem. Někteří si navíc stěžovali na zdravotní problémy. Chorvat skončil ve vazbě a čelí několika obviněním.

Autoři: ,
Témata: droga, Essen

Mohlo by vás zajímat