Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Znásilněnou Nizozemku obvinil Katar z cizoložství. Dostala podmínku a pokutu

Svět

  11:51
DAUHÁ - Katarský soud v pondělí vyměřil roční podmínečný trest Nizozemce, která ohlásila znásilnění. Místní úřady jí obvinily z cizoložství. Součástí trestu je i pokuta 3000 ríjálů (20 tisíc korun). Podle diplomatických zdrojů citovaných agenturou AP byla po vynesení verdiktu propuštěna a je na nizozemském velvyslanectví.
Týrání - ilustrační foto.

Týrání - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Dvaadvacetiletá Nizozemka označovaná jménem Laura byla zadržena v březnu pro podezření, že se dopustila cizoložství. Ona sama však nahlásila znásilnění.

Mladá žena v březnu navštívila hotel, kde se podával alkohol. Podle jejího právníka byla zdrogována a sled událostí si nepamatuje. Ráno se probudila na neznámém místě a zjistila, že byla znásilněna.

Muž, který ji podle ní znásilnil, je ze Sýrie a byl také zadržen. On ale tvrdil, že noc s ním strávila dobrovolně a že žena si řekla o peníze, což Nizozemka popřela. Muži soudci vyměřili 100 ran bičem za nemanželský poměr a dalších 40 ran za konzumaci alkoholu.

Nad ženou dnes soud vynesl rozsudek ročního podmínečného trestu a pokuty, po jejímž zaplacení měla být Nizozemka vyhoštěna z Kataru.

Důvod, proč byla v Kataru, není jasný. Podle některých médií byla na dovolené, podle dalších pracovala jako společnice.

Agentura AFP připomněla podobný případ, který se stal v roce 2013 ve Spojených arabských emirátech. Čtyřiadvacetiletou Norku, která obvinila svého zaměstnavatele ze znásilnění, tam odsoudili k 16 měsícům vězení za neslušné chování, křivou přísahu a konzumaci alkoholu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...