Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Tescoma Zlín 3:3 Slovan Liberec

Branky: 51., 79. z pen. a 85. Rýdel - 7., 26. a 55 Kerič. Rozhodčí: Makovička - Pospíšil, Santarius. ŽK: Zúbek, Trubila - Gecov, Radzinevičius. Diváci: 2014. Poločas: 0:2.

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zúbek (77. Lukaštík), Trubila -Šmahaj, Vyskočil, Rýdel, Dostálek (38. Musil) - Kroupa (38. Žůrek), Bača.

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák (72. Radzinevičius), Košťál, Janů - Dejmek, Dočkal, Gecov, Liška - Nezmar (76. Smetana), Kerič.

Hrdinou zápasu byl autor libereckého hattricku Andrej Kerič. Poprvé se trefil střelou levačkou, podruhé dorážel míč do sítě hlavou a Liberec už po poločase vedl 2:0. Pak ale začal úřadovat domácí Rýdel. Jeho první gól byl sice dodatečně připsán Vyskočilovi, ale na třetí Keričův gól už odpověděl z penalty sám a pět minut před koncem vyrovnal z dalšího přímého kopu. Nebýt Vyskočilovy teče, radoval by se Rýdel stejně jako Kerič z hattricku.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Ladislav Minář (Zlín): „Nechytli jsme začátek, neměli jsme pustit soupeře do dvougólového náskoku. Ale klobouk dolů před naší hrou po změně stran.“

Ladislav Škorpil (Liberec): „První gól jsme si dali sami, druhý dostali z penalty a třetí z trestného kopu. Tím jsme zbytečně ztratili vítězství.“