Třinec potvrdil postup, Slavia ztratila vedení

PRAHA Už jen jedno volné místo zůstává v semifinále. Hokejisté Třince vyhráli v šestém čtvrtfinále play off extraligy na ledě Litvínova 4:1 a poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Blízko k postupu byla také Slavia, ale vyrovnaný zápas s Libercem na domácím ledu pro ní skončil porážkou v nájezdech. Rozhodnutí přinese zítřejší sedmý duel.

V Třinci se domácím povedl vstup do utkání a už po 81 vteřinách vedli, když od modré čáry zamířil přesně k pravé tyči Hamerlíkovy branky obránce Stříteský. Až ve 28. minutě se radovali Oceláři z vyrovnání, když z levé strany prostřelil litvínovského gólmana mezi betony Adamský.

Necelou minutu před koncem druhé části se dočkali obratu. Černý ztratil puk na útočné modré čáře, když jeho spoluhráči střídali, Polák využil volného prostoru a prostřelil Volkeho.

Na začátku závěrečného dějství nejdříve z úniku minul pravou tyč Lukeš. Pak zastavil Hamerlík pravým betonem Vopatovu šanci a vzápětí pojistili náskok Oceláři, kteří také neustále hrozili. Po kombinaci Kohna s Adamským zakončoval do odkrytého prostoru u levé tyče Volkeho branky Peterek.

Litvínov se nevzdával, ale nedařilo se mu snížit. Volke naopak držel naděje Severočechů, když jej v dalším sólovém úniku nepřekonal Květoň.

Litvínov sáhl brzy k power play, v 58. minutě byl faulován před zakončením do prázdné branky Růžička a sudí uznali technický gól. Vítězové základní části extraligy tím zpečetili postup.