Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Třinecký Tomík hattrickem sestřelil Liberec

LIBEREC Hattrick Róberta Tomíka pomohl hokejistům Třince k vítězství 3:1 na ledě Liberce v dohrávaném utkání 17. kola extraligy. Oceláři tak uspěli v souboji celků s nejhorší obranou v soutěži a posunuli se v tabulce na desáté místo před svého včerejšího soupeře.

Liberec-Třinec 1:3 Domácí přitom do utkání vstoupili aktivně. V 10. minutě se Bílí Tygři dostali do vedení, když Zíb využil hned první přesilovou hru. Hostům pomohla k vyrovnání také první početní výhoda. Úspěšným střelcem byl Tomík, jenž trefil levý horní roh branky. „Liberec šel do vedení, ale v momentě, kdy dostal gól, očividně znervózněl,“ hodnotil třinecký kouč Antonín Stavjaňa.

Tygři si nedokázali vytvořit kloudnou šanci. A hosté je za liknavost potrestali. Autor první třinecké branky Tomík přidal v přesilovkách ve druhé a třetí třetině další dva góly, a zajistil tak Slezanům tři body. „Podařilo se nám hrát koncentrovaně jen dvacet minut. Pak z naší strany odešlo úplně všechno,“ rozčiloval se liberecký trenér Dušan Gregor. čtk, spo Branky a nahrávky: 10. Zíb (P. Nedvěd, Podkonický) - 14. Tomík (Sekeráš), 31. Tomík (Polanský), 50. Tomík (Výtisk, Polanský). Rozhodčí: R. Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 4488. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.