UDÁLOSTI KOLA

Za klokany střílel Štohanzl Hlavně díky skvělému výkonu Jana Štohanzla se fotbalisté Bohemians 1905, kteří v minulé sezoně hráli o udržení v lize, posunuli na bezpečné sedmé místo tabulky. Pětadvacetiletý záložník se v prvním poločase sobotního zápasu trefil do sítě Slovácka hned dvakrát a pomohl tak vršovickému týmu k vítězství 3:1.

Lafata si připsal hattrick Jablonec už nemusí mrzet zimní odchod jedenáctigólového střelce Tomáše Pekharta do Sparty. Roli kanonýra převzal v prvním jarním zápase s Libercem útočník David Lafata, který obstaral v všechny tři trefy a dovedl tak svůj tým k vítězství 3:0.

16. Ústí nad Labem 18 2 6 10 13:40 12

PŘÍŠTÍ KOLO Dnešní dohrávka - 17.30 Baník Ostrava - Sparta (ČT4). Pátek 4. března - 20.15 Bohemians 1905 - Jablonec (Nova Sport). Sobota 5. března - 15.00 Slovan Liberec - Slavia Praha, 17.20 Slovácko - Plzeň (ČT4). Neděle 6. března - 15.00 Hradec Králové - České Budějovice, 16.30 Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno, 17.00 Teplice - Ústí nad Labem, Sparta Praha - Příbram (Sport 2). Pondělí 7. března - 17.30 Sigma Olomouc - Baník Ostrava (ČT4).

Viktoria Plzeň 2 FK Hradec Králové 1 Branky: 73. Bakoš, 80. Kolář - 90. Hochmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 5488. Poločas: 0:0. Plzeň: Pavlík - Limberský, Bystroň, Neuwirth, Jiráček - Petržela, Horváth, Trapp, Fillo (57. Kolář) - Ďuriš (70. Bakoš), Rezek. Hradec Králové: Zich - Fischer, Pávek, Němeček, Kasálek (86. Zelený) - Mišinský (79. Štěpán), Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Dvořák (76. Jandík), Černý.

1. FK Příbram 0 FK Mladá Boleslav 0 Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Pelikán. ŽK: Nohýnek, Plašil, Tarczal - Kalina, Opiela. Diváci: 2862. Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, T. Pilík (90. Ricka), Koukal (68. Divíšek) - Huňa (79. Wágner), M. Štochl. Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (73. Dimutsos) - Kulič, Chramosta (78. Řezníček).

1. FC Slovácko 1 Bohemians 1905 3 Branky: 66. Kordula - 14. a 32. Štohanzl, 79. Kaufman. Rozhodčí: Kovařík -Ubias, Košec. ŽK: Kubáň, Košút - Bartek, Ibragimov. Diváci: 5250. Poločas: 0:2. Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Košút, Kubáň - Fujerik (54. Szmek), J. Valenta (89. Hlúpik), V. Valenta, Volešák -Ondřejka (90. Perůtka), Švancara. Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (86. Sedláček), Držík, Kaufman, Moravec - M. Nešpor (71. Ibragimov), Škoda (90. J. Marek).

FK Ústí nad Labem 0 Sigma Olomouc 3 Branky: 74. a 78. Martin Doležal, 32. Janotka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Mencl. ČK: 39. Stožický. ŽK: Jindráček (oba Ústí). Diváci: 1253. Poločas: 0:1. Ústí n. L.: Vorel - Stožický, Dreksa, Valenta, Dvořák - Michal Doležal, Martykán (86. Lamešič), Vrtělka, Volek (66. Polák) - Veverka (75. Krbeček), Jindráček. Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Martin Doležal (86. Navrátil), Rossi, Hořava - Šultes (83. Schulmeister), Ordoš (72. Přikryl), Bajer.

České Budějovice 2 FK Teplice 2 Branky: 25. Horejš, 27. Ondrášek - 45. Mareš, 58. Došek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Teuber. ŽK: 3:4. Diváci: 2440. Poločas: 2:1. Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (68. Hudson), Otepka, Černák (46. Žižka), Čirkin -Ondrášek (79. Stráský), Pecka. Teplice: Grigar - Vidlička, Siva, Matula, Rosa - Kalivoda (74. Lácha), Čajič, Vachoušek (83. Jungr), Mareš - Melunovič (57. Mahmutovič), Došek.

FK Jablonec 3 Slovan Liberec 0 Branky: 1., 43. a 70. Lafata. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Lafata -Nezmar, Gebre Selassie, Vácha. Diváci: 4221. Poločas: 2:0. Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (86. Michálek), Loučka, Piták, Jarolím (82. Hejda), Kovařík - Lafata (85. Vukovič). Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Dočkal (56. Hadaščok), Štajner, Vácha, Papoušek (85. Martan), Breznaník (78. Vlasko) - Nezmar.