Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Volby

Unie svobody jde do voleb s marihuanou

Ministr spravedlnosti Pavel Němec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr spravedlnosti Pavel Němec | foto: Jan ZátorskýLidovky.cz

PRAHA Šéf unionistů a místopředseda vlády Pavel Němec se v rámci volební kampaně své strany asi bude učit, jak se balí cigarety marihuany, tzv. jointy. „Školit“ ho má předsedkyně pražské US-DEU Šárka Kuželová, která to Němcovi už včera v nadsázce přislíbila.

Unionisté, kteří jsou podle dlouhodobých průzkumů bez šance na znovuzvolení do sněmovny, hodlají totiž tento trend zlomit kampaní zaměřenou na mladé lidi a ultraliberálními tématy. A slib boje za legalizaci marihuany je jedním z nich.

Podle Němce nehodlají unionisté v otázce přístupu k marihuaně zůstat jen u dekriminalizace, ale chtějí tuto lehkou drogu časem legalizovat. „Dekriminalizace je prvním krokem a určitě zdaleka ne posledním,“ tvrdí Němec. On sám přitom „trávu“ nikdy kouřit nezkoušel: „Ale jsem vysoce tolerantní. Rozhodně jsem proti tomu, aby se zavírali lidé, kteří si na zahradě vypěstují kytičku pro vlastní potřebu."

Místopředseda US-DEU Ivo Ludvík včera LN potvrdil, že volební program strany má být zaměřen „na mladé nikoli jen věkem, ale i myšlenkami“. V jeho rámci chtějí podle Ludvíka unionisté navnadit lidi tím, že budou prosazovat „ubrání buzerace lidí ze strany úřadů“. „Náš program bude velkým překvapením,“ slibuje Němec. „Zastáváme názor, že by každý měl možnost dělat si, co chce, pokud tím neohrožuje a neomezuje ostatní. Ať si každý nosí účes, jaký chce, barví si vlasy, jak chce, ať mají stejné příležitosti lidi všech barev pleti, ať si každý žije sexuálním životem, jak je mu libo,“ dodal.

VÍCE V DNEŠNÍCH LN

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!