Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

V kamionech Loprais klesl na třetí místo

MOTORISMUS

COPIAPÓ, Chile Po dvou vyhraných etapách zaznamenal Aleš Loprais s tatrou na Rallye Dakar nejhorší výsledek v letošním ročníku. V osmé etapě dojel čtvrtý a poprvé chyběl mezi nejlepší trojicí. V průběžném pořadí klesl z druhé na třetí příčku. Do čela se dostal šestinásobný vítěz soutěže Vladimir Čagin z Ruska, který vybojoval čtvrtý dílčí triumf s náskokem bezmála 32 minut před krajanem Firdausem Kabirovem, jehož odsunul na druhou pozici. Loprais zaostal na 508 kilometrech, které tvořily nejdelší měřený úsek dosavadního průběhu soutěže, za Čaginem o 41:36 minuty. Celkově ztrácí na první místo necelou půlhodinu. Josef Macháček na čtyřkolce dorazil do cíle v chilském Copiapó druhý, což pro něj byl po vítězství v úvodní etapě druhý nejlepší výsledek. V průběžném pořadí si polepšil o jedno místo a je třetí. Na nově vedoucího Argentince Alejandra Patronelliho má manko 2:41:48.