17. listopadu 2008 17:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Krkonoších začínají zasněžovat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Sněhu na českých horách by se lyžaři mohli dočkat již příští víkend. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněhu na českých horách by se lyžaři mohli dočkat již příští víkend. | foto: Reprofoto

HRADEC KRÁLOVÉ Někteří vlekaři již začali s technickým zasněžováním sjezdovek. Sněhová děla byla spuštěna již na Černé hoře v Janských Lázních. Technika má začít vyrábět technický sníh i v lyžařském areálu Horní Mísečky.

"Na vrcholu Černé hory je nyní šest stupňů Celsia pod bodem mrazu, spustili jsme technické zasněžování na vrchní části sjezdovky Anděl, postupně začneme zasněžovat celou sjezdovku," řekl Petr Hynek z lyžařského areálu na Černé hoře. Kdy by se na Černé hoře mohli svést první lyžaři, Hynek nechtěl odhadovat. "Záleží na počasí," řekl.

Zasněžovat začnou také na Horních Mísečkách. "Využijeme každého vhodného okamžiku. Pokud nám bude přát počasí, mohlo by se lyžovat již příští víkend," řekl Jiří Beran z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně.

Na hřebenech Krkonoš v noci na pondělí napadl sněhový poprašek. Podle meteorologů může na horách od 600 metrů nadmořské výšky začít sněžit. Noční teploty v královéhradeckém kraji podle předpovědi klesnou až pět stupňů pod bod mrazu, v úterý má být polojasno až zataženo, nad 700 metrů bude sněžit.

První sníh napadl na hřebenech Krkonoš již na konci října, brzy však roztál. Loni se na Černé hoře první dva vleky rozjely již 10. listopadu.

Lidovky.cz, ČTK
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz