Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

V Mariboru to bude něco jiného

V brance Sparty stál naposledy při loňském debaklu se Slavií. Další šanci dostal gólman Matúš Kozáčik (25) až po deseti měsících.

„Musím být připravený, když to přijde,“ říká lakonicky.

Jaké to je čekat téměř rok?

Bral jsem to normálně. Snažil jsem se udržovat v kondici, minulý týden jsem byl hrát za béčko.

Šanci jste dostal oficiálně proto, že Blažek nesmí kvůli žlutým kartám chytat v Mariboru. Nehrála ale roli i jeho nezvykle tvrdá kritika na adresu útočníků po utkání v Příbrami?

To... (dlouze přemýšlí) Bylo jasné, že Jarda má dvě žluté, takže jsem se musel rozchytat.

Berete to tak, že máte šanci udržet se teď v základní sestavě?

Neuvažuju nad tím. Teď přemýšlím jen nad Mariborem.

Cítíte se na důležité utkání ve Slovinsku připravený?

Proti Kladnu to dopadlo dobře, ale pozor, hráli jsme doma a měli jsme podporu fanoušků. V Mariboru to bude něco jiného.

Proti Kladnu jste téměř nemusel zasahovat. Může vás takový zápas vůbec připravit?

Taková utkání jsou nejtěžší. Jde na vás jen pár balonů. Navíc do 89. minuty to bylo stále jen 1:0.

Nenadával jste v duchu spoluhráčům, že nedali druhý gól dřív? Trnul jste do poslední minuty.

O tom to bylo. Čím dřív bychom druhý gól dali, tím by se nám hrálo líp. Naštěstí se nám to podařilo, i když až v úplném závěru.

Neměl jste strach, aby Kladno náhodou nevyrovnalo?

To je fotbal. Mohlo se stát, že by se trefili v 90. minutě. Ale díky bohu jsme to zvládli.

Jak se v takových zápasech udržujete v koncentraci?

Pořád myslím na hru, mluvím na kluky a nad ničím jiným prostě nepřemýšlím. Jaká situace pro vás nakonec byla nejošemetnější?

Standardka ve druhé půli, když byl na penaltě sám hráč a já v poslední chvíli musel míč vyboxovat.