23. srpna 2010 22:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Portugalsku se při hromadné nehodě srazilo 46 aut. Pět lidí zemřelo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Při hromadné nehodě v Portugalsku několik aut dokonce vzplálo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při hromadné nehodě v Portugalsku několik aut dokonce vzplálo. | foto: Reprofoto

LISABON Hromadná srážka 46 vozidel na dálnici na severu Portugalska si vyžádala nejméně pět mrtvých a 72 zraněných, z toho 24 vážně. Oznámila to portugalská centrála civilní ochrany (ANPC) v Lisabonu.

Nehoda se stala kolem 17. hodiny SELČ u obce Sever do Vouga na dálnici A25, spojující Aveiro a Viseu, upřesnila ANPC na svých internetových stránkách.

Deset osobních aut a dva kamiony po srážce vzplanuly.

"Již první srážka vyvolala požár a v důsledku vzniklého dýmu se do pěti minut posrážely další desítky aut," řekl místní televizi jeden z účastníků nehody, který vyvázl nezraněn.

"Vzápětí po první srážce ve směru Aveiro-Viseu nastala jen o necelý kilometr dále obdobná nehoda v protisměru," řekl agentuře AFP jeden z pracovníků regionální správy civilní ochrany. Provoz na dálnici tak byl zablokován v obou směrech a zácpa vozidel se táhla zhruba deset kilometrů.

Na místě zasahovalo asi 200 hasičů a záchranářů, přivolány byly tři záchranné vrtulníky.

Příčiny nehody zatím nejsou známy. Mohl by ale mezi ně patřit déšť a mlha, které se během dne v regionu vyskytovaly, uvedla média s odvoláním na informace záchranářů.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz