19. září 2011 7:21, aktualizováno  16:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze se srazily tramvaje, řidič zahynul

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V Praze na Smíchově se srazily tramvaje (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Praze na Smíchově se srazily tramvaje (ilustrační foto) | foto: ČTK

PRAHA Při srážce dvou tramvají v Plzeňské ulici v Praze zemřel ráno řidič jedné z nich. Ostatním cestujícím se nic nestalo.

Provoz v místě byl přes dvě hodiny zcela uzavřen, kompletně byl obnoven ve 13:07, řekla mluvčí pražského dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Komunikace je už v obou směrech průjezdná i pro motoristy. Nehodu policie dál vyšetřuje.

Nehoda se stala v 06:13 v zastávce Kotlářka ve směru do centra. Podle Vysoudilové tam tramvaj číslo 20 zezadu narazila do tramvaje číslo 14.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová sdělila, že řidič linky 20 s největší pravděpodobností nedobrzdil a narazil do stojící tramvaje číslo 14. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že jednou z vyšetřovacích verzí jsou i zdravotní komplikace usmrceného řidiče. Předběžná škoda činí podle něj zhruba deset milionů korun.

Vysoudilová upřesnila, že v tramvaji číslo 20 nebyli žádní cestující, protože linka teprve vyjela z vozovny. V druhé bylo šest lidí včetně řidiče.

Podle ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka usmrcený řidič pracoval ve firmě od roku 1996. "Chci jménem svým i za celou společnost vyjádřit upřímnou soustrast rodině i blízkým zesnulého kolegy," tlumočila Dvořákovo vyjádření Vysoudilová.

V úseku mezi Andělem a Vozovnou Motol byla po nehodě zavedena náhradní autobusová doprava. Rovněž pro auta byl provoz v ulici Plzeňská a Pod Kotlářkou oboustranně uzavřen. Od 12:17 byl provoz tramvají obnoven mezi Andělem a smyčkou Kotlářka, kde končí linky 9 a 10. V úseku Kotlářka - Vozovna Motol dál jezdí náhradní autobusy, uvedl dopravní podnik. Podle Kropáčové se dál odstraňují následky nehody, což potrvá podle odhadu ještě dvě hodiny.

V Plzeňské ulici se srazily dvě tramvaje, řidič jedné z nich zahynul

Nehody tramvají si v Praze každoročně vyžádají několik obětí na životech, v drtivé většině případů však jde o neopatrné chodce. Například koncem letošního června přejela tramvaj muže, který na zastávce Hradčanská vstoupil do kolejiště na červenou.

Naproti tomu srážky tramvají se smrtelnými následky jsou v Česku výjimečné. Naposledy se taková nehoda stala v dubnu 2008 v Ostravě, kde se na jednokolejné trati střetly dvě soupravy. Nehoda, kterou zavinil jeden z řidičů tramvaje, si vyžádala tři mrtvé a 38 zraněných, z toho 13 těžce.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
Mercedes Třída E 2,0...
Mercedes Třída E 2,0...

r.v. 2017, naj. 15 700 km, diesel
1 078 440 Kč (s DPH)