Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Viktoria Žižkov 2:0 1. FK Příbram

Fotbalisté Viktorie Žižkov vezou první výhru po návratu trenéra Zdeňka Ščasného a získali důležité body v boji o udržení v první lize. Vybojovali je na zasněženém domácím hřišti s Příbramí. Viktorii dostal do vedení po brejku útočník Petr Švancara, ve druhém poločase jim pak dal jistotu přesnou hlavičkou Kalod. Oba týmy dostaly nepříliš příjemnou možnost jako první v sezoně využít veskrze zimní fotbalové rekvizity – oranžový míč, červené vápno a kolíky na sníh. Nejspíš i vinou záchranářských starostí obou celků se před promrzlými a poloprázdnými ochozy hrál nepříliš pohledný zápas.

***

Branky: 25. Švancara, 62. Kalod. Rozhodčí: Paták -Wilczek, Hojsík. ŽK: Procházka, Vozábal, Stracený - De Oliveira, Tshiabola. Diváci: 2420. Poločas: 1:0.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Pilař, Gabriel, Xavier - Stracený (61. Vukadinovič), Procházka, Vozábal (81. Besta), Koukal - Kalod (86. Bukač), Švancara.

Příbram: Slavík - Tshiabola, Müller, Nohýnek (32. Štochl), Pleško - Klesa, Tarczal, Borek, Tomašák (58. Fantiš) - Huňa (12. Costa), De Oliveira.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Zdeněk Ščasný (Žižkov): „Terén nebyl zas tak strašný. Předtím jsme trénovali na úplně podmáčeném hřišti a bylo to opravdu mnohem horší.“

Massimo Morales (Příbram): „Už jsem trénoval v mnoha zemích a v žádné z nich by se tento zápas asi neodehrál. Čekali jsme, že ho rozhodčí odloží.“