Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Vítkovice opět vyhrály. Už jsou první

ZÁPAS KOLA

VÍTKOVICE Již dlouhých sedm kol nepoznali hráči Vítkovic hořkost porážky. Ve své vítězné sérii pokračovali i včera, když si dokázali poradit s pražskou Spartou. Posunuli se tak do čela extraligy o bod před dosud vedoucí Slavií.

Vítkovice-Sparta 4:1

Ostravské mužstvo začalo aktivně a už v osmé minutě se poprvé radovalo. Z trestné lavice naskakujícího Klimka poslal Petrovický do samostatného úniku a Kratěna si musel pomoci faulem. Nařízené trestné střílení Ujčík blafákem po ledě proměnil a poslal Vítkovice do vedení.

V závěrečných minutách úvodní části sparťané Vítkovice zatlačili, půl minuty před sirénou však přišla pro Pražany studená sprcha. Svačina projel celým hřištěm, protáhl se kolem Černoška a kličkou po ledě překonal i Dubu. „Soupeř byl lepší v přesilových hrách a i to hrálo důležitou roli. Jakmile se domácí dostali do dvoubrankového vedení, začali jsme tahat za kratší konec provazu,“ vysvětloval po zápase sparťanský kouč František Výborný.

V šestadvacáté minutě se přece jen radovali i hosté. V přesilové hře zachytil Langhammer Svačinovu rozehrávku a propálil Pince. Krátce po polovině zápasu nabídl rozhodčí Hribik dvojnásobnou přesilovku domácím a Vítkovice ji přetavily v gól. Jurečka si vyměnil kotouč s Burgerem a poté tvrdou ranou našel mezeru v Dubově výstroji.

Výhru Ostravanů ve třetí časti pečetil Viktor Ujčík. „Z obou stran to byl výborný hokej. Sparta sem nepřijela pouze bránit a hrála i velmi dobře dopředu. Vytvořili jsme si více šancí a byli jsme o krok lepší,“ pochvaloval si kouč domácích Alois Hadamczik.

Branky a nahrávky: 8. Ujčík z trestného střílení, 20. Svačina, 33. Jurečka (Burger), 54. Ujčík (Roman) - 26. Langhammer (L. Procházka). Rozhodčí: Hribik - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7135. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.

14. HC Znojemští Orli 11 2 1 1 7 23:32 9

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.