Vlček: 400. zápas, dva góly a triumf nad Budějovicemi

PRAHA Byl to jeho 400. ligový zápas. A on své jubileum oslavil skutečně stylově.

Fotbalista Stanislav Vlček v dohrávce 18. kola zařídil dvěma góly vítězství Slavie 3:2 nad Českými Budějovicemi. V sešívaném dresu se trefil vůbec poprvé od loňského návratu z Anderlechtu.

Pražané tak vyhráli i svoje druhé jarní utkání a v lize se posunuli již na páté místo. Lepší vstup si včera nemohli přát, když 34letý Vlček skóroval už v 2. minutě. A odstartoval tím střeleckou přestřelku prvního poločasu.

Protože v něm nakonec napadaly všechny branky. Ale postupně:

Ta úvodní vznikla, když po centru Hubáčka nastřelil Hunal nešťastně Naumova, od nějž se pak míč odrazil k Vlčkovi, jenž sám tři metry před prázdnou brankou přišel k jednomu z nejlacinějších gólů v kariéře.

Jenže Jihočeši nepřijeli do Edenu jen s obrannou taktikou a každou šanci jít dopředu využili. V 26. minutě domácí diváky zmrazil slovenský záložník Černák, který napřáhl ze 30 metrů a vsítil svou první branku v české lize.

Slavia se ovšem nadechla k dalšímu náporu.

V 33. minutě střílel Trubila do břevna a Janda, který šel důrazně do koncovky, strhl opět vedení na domácí stranu. O chvíli později však chyboval slávistický gólman Senecký a České Budějovice srovnaly na 2:2.

Ještě do přestávky ale našel Grajciar nabíhajícího Vlčka, který svou 90. ligovou brankou dostal domácí potřetí do vedení.

Potřetí a naposled. Vedení si slávisté uhlídali až do konce.

***

Slavia Praha 3

České Budějovice 2

Branky: 2. a 43. Vlček, 33. Janda - 26. Černák, 39. Ondrášek. Rozhodčí: Franěk - Novák, Moudrý. ŽK: Grajciar - Horejš, Stráský, Černák. Diváci: 7334.

Slavia: Senecký - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Trapp, Janda (46. M. Černý), Trubila - Vlček (86. Ivanovski), Naumov (88. Šenkeřík).

Č. Budějovice: Kučera - Leština, Horejš (46. Žižka), Hunal, Krob - Stráský, Otepka, Černák, Šíma (82. Mezlík), Riegel - Ondrášek (64. Hudson).