Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

5. kolo

Sparta - Liberec 3:2p

Branky a nahrávky: 3. J. Hlinka (Langhammer), 32. J. Hlinka (Langhammer, Hromas), 64. Ton (Gulaši) - 53. Hlaváč (P. Nedvěd, Klimenta), 56. Kašpařík (Víšek, Bartovič). Rozhodčí: Jebavý, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 5097.

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0.

Pardubice - Litvínov 9:3

Branky a nahrávky: 13. Koukal (Starý, Zohorna), 16. Starý (Havíř, Koukal), 19. Zohorna (Starý), 24. Nakládal (Koukal, Havíř), 24. P. Sýkora (Pivko, Richter), 30. Zohorna (Koukal), 34. P. Sýkora (Richter), 55. P. Sýkora (Richter), 59. Pivko (Divíšek) - 2. Vopat, 17. Reichel (Lukeš, Kroupa), 59. Šlégr (Bojer, Jenáček). Rozhodčí: Hribik, Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:11. Využití: 3:1. Diváci: 7910. Třetiny: 3:2, 4:0, 2:1.

Kometa Brno - Třinec 1:5

Branky a nahrávky: 47. Bičánek (Dopita, Erat) - 15. Seman (Peterek), 27. Tomas (Polák, Polanský), 27. Peterek (Malec), 37. Balej (Kohn), 55. Peterek (Martynek). Rozhodčí: Šír, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7, navíc Svoboda - Polanský oba 10 min. Bez využití: Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1.

Vítkovice - Kladno 7:0

Branky a nahrávky: 23. Štefanka (Trnka), 26. Štefanka (Sičák), 33. Hubáček, 38. Burger (Hubáček), 48. Burger (Hubáček), 48. Sičák (Ujčík, Kvapil), 57. Krenželok (Štefanka, Trnka). Rozhodčí: Hradil, Husička - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4055. Třetiny: 0:0, 4:0, 3:0.

Zlín - Karlovy Vary 4:1

Branky a nahrávky: 2. Nosek, 32. Leška (Důras, Rachůnek), 43. Roman Vlach (Kubiš), 51. Záhorovský (Míka, Galvas) - 12. Skladaný (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4389. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.

Mladá Boleslav - Plzeň 2:3

Branky a nahrávky: 30. Handlovský (D. Vrbata, Bahenský), 32. Jiruš (Macho) - 14. Scofield (Vlasák, Bomersback), 20. Vlasák (Jeřábek), 39. Heřman (Vampola). Rozhodčí: Turčan, Hodek - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:10, navíc Frolo 10 min. a Jiruš (oba Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3280. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0.

České Budějovice - Slavia 6:1

Branky a nahrávky: 7. Mertl (Kůrka, L. Poživil), 19. Melichárek (Vydarený), 28. Melichar (Sailer), 37. Kůrka (Vak, Gřegořek), 39. L. Květoň (Sailer, Šimánek), 45. Sailer (Šimánek, L. Květoň) - 27. Červenka (Endál). Rozhodčí: Pešina, Polák - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 5003. Třetiny: 2:0, 3:1, 1:0.

6. kolo - zítra: 17.00 Č. Budějovice - Brno, Třinec - Zlín, Sparta - Mladá Boleslav, 17.30 Kladno - Slavia, Karlovy Vary - Liberec, Litvínov - Vítkovice, 18.10 Plzeň - Pardubice.

14. HC Kometa Brno 5 0 0 0 5 6:20 0

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

UDÁLOSTI KOLA Sýkora zničil Litvínov. Čtyři kola museli pardubičtí hokejisté čekat na tříbodový zisk. Včera se konečně dočkali a v souboji s Litvínovem potvrdili roli favorita, když zvítězili 9:3. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:0. Hattrick zaznamenal kanonýr Petr Sýkora. Stále bez bodu. Extraligový nováček Kometa Brno nezískal bod ani v pátém kole a po vysoké prohře 1:5 s Třincem zůstal na posledním místě tabulky. Brňanům ani nepomohla výměna hlavního kouče Pavla Pazourka za odvolaného Vladimíra Kýhose.