Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

21. kolo

Pardubice - Kladno 4:2

Branky a nahrávky: 3. Kolář I (Rákos), 13. P. Sýkora (Cetkovský), 50. Koukal (Kolář I, Nakládal), 59. Nakládal (Starý, Havíř) - 16. Horna (Kalla, Mudroch), 28. Kameš (Patera, Bělohlav). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7, navíc F. Kaberle 10 min. a Horna (oba Kladno) do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 9325. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0.

Liberec - Třinec 5:2

Branky a nahrávky: 7. Kašpařík, 30. Víšek (Blatný), 31. Bartovič (V. Nedorost), 41. Bartovič (Kašpařík, Hunkes), 59. Klimenta - 23. M. Růžička (Polanský, Kohn), 27. D. Květoň (Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Kubeš - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:6, navíc Zíb do konce utkání, Bonk, Peterek, Výtisk (všichni Třinec) všichni 10 min.

Využití: 1:1. Diváci: 7083. Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0.

Vítkovice - Č. Budějovice 3:2p

Branky a nahrávky: 22. Ujčík (Malík, Kvapil), 60. Klimek (Burger), 65. Kuboš (Burger, Hubáček) - 37. L. Poživil (Vak, Gřegořek), 46. L. Květoň (Snopek, Gřegořek). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4903. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0.

Karlovy Vary - Sparta 1:2

Branky a nahrávky: 27. Hluchý (Kristek, Melenovský) - 10. Ručinský (Broš, Vykoukal), 53. Ton (D. Výborný). Rozhodčí: Polák, Hodek - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 5366. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.

Kometa Brno - Slavia 1:3

Branky a nahrávky: 59. Šindel (Vondráček, Huml) - 17. Havel (Červenka, Sloboda), 52. Kůrka (Červenka), 57. Červenka (Vondrka). Rozhodčí: Turčan, Souček - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 7200. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2.

Zlín - Plzeň 2:1

Branky a nahrávky: 6. Lučka (Rachůnek, Důras), 8. Köhler (Leška, Hamrlík) - 39. Bomersback (M. Straka, Benda). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4873. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Finsterle, Balán, F. Čech. Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O'Brien, Dresler, Benda - Bomersback, M.

Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík -Scofield, Kovář, Stránský - Adamský, M. Heřman, Dvořák.

Předehráno ve čtvrtek: Mladá Boleslav -Litvínov 3:5.

Další program - zítra 15.00 Slavia - Vítkovice, 17.00 Kometa Brno - Pardubice, České Budějovice - Mladá Boleslav, Třinec - Sparta, 17.30 Kladno - Zlín, Litvínov - Karlovy Vary, 18.10 Plzeň - Liberec (ČT4 Sport).

UDÁLOSTI KOLA

Spartě změna prospěla.

Hokejisté Sparty pod novou trenérskou dvojicí Volek, Holaň ukončili čtyřzápasovou sérii porážek a v Karlových Varech vyhráli na ledě úřadujícího mistra 2:1.

Tandem, který na lavičce Sparty nahradil odvolené kouče Hynka a Výborného, byl přitom ve funkci jen dva dny. Leškovo jubileum.

Zlínský útočník Petr Leška odehrál proti Plzni svůj 800. zápas v české extralize. „Pár zápasů snad ještě před sebou mám, mladším hráčům pořád stačím,“ usmál se po vítězství, k němuž pomohl asistencí.

14. HC Kometa Brno 21 3 1 1 16 47:78 12

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry