Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Zákon o úřednících? Znovu a lépe!

Neziskové organizace vyzývají premiéra Petra Nečase, aby odmítl návrh zákona o úřednících. Nezajistí prý odpolitizování státní správy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

L66a14d34i37s38l85a64v 67N96o98v73á57k 2487333754433

Stát by se měl v první řadě postarat o snížení množství úředníků
placených z peněz vybraných státem na daních. Jak to dopadne, když úředníci přijatí do státních služeb v neomezeném počtu získají "definitivu" a víc než dvanáct platů ročně, vidíme aktuálně v Řecku, ale i v byrokracií zbytnělé EU.Omlouvám se, že můj příspěvek se netýká přímo projednávaného zákona, nicméně otázka MNOŽSTVÍ a s tím spojených primárních i sekundárních nákladů je zcela zásadní.
0/0
13.9.2012 9:51
Foto

Přesně!
280 tisíc úředníků státu či samospráv a desetitisíce placených (nebo dokonce uvolněných) členů samospráv je pro zemičku s počtem obyvatel odpovídajícím střednímu indickému nebo většímu americkému městu, toxický koktejl.Ochrana úředníků by měla smysl tehdy, kdyby to byli skuteční odborníci v počtu třikrát menším, a nešlo zejména o bandu parazitů, vymýšlejících si "práci pro práci". Navíc, zejména na obcích a městských částech stat. měst, pracují nebo spíše "pracují" v úřadech téměž výhradně příbuzní starosty, tajemníka nebo členů samosprávy. Ovšem např. případ papaláše Hadamczyka, který si platil svoji štětku z prostředků Státního fondu ŽP, o Nečasovi a J.Dobešovi nemluvě, potvrzuje, že i cenrální úřady jsou zamořeny přítelíčky a placenými dámičkami politiků.Není důvod, proč by takovíto lidé měli mít ochranu 12 nebo více platů odstupného.To opravdu není.  
0/0
15.9.2012 11:10