Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Žilina dostala výprask i od Spartaku

PRAHA Dlouho to vypadalo na propadák favoritů, ale ti si ve 2. kole fotbalové Ligy mistrů nakonec vybojovali vítězství. Na bodové zisky se ale pořádně natrápili.

K očekávané výhře kráčela nejjistějším krokem Chelsea, zatímco Arsenal, Real Madrid, AS Řím a Bayern Mnichov rozhodly o své výhře až po přestávce, pouze bod za remízu veze AC Milán.

Do hry se dostalo i několik českých fotbalistů: Tomáš Rosický odehrál za Arsenal na půdě Partizanu Bělehrad celý zápas, za Šachtar odehrál 79 minut vítězného utkání v Braze jeho jmenovec Hübschman, v brance Chelsea stál Petr Čech a udržel čisté konto.

Pouze mezi náhradníky AC Milán strávil duel v Amsterodamu Marek Jankulovski. V podvečerní předehrávce Spartak Moskva - Žilina (3:0) nastoupili na jedné straně Marek Suchý, na druhé pod vedením trenéra Pavla Hapala se představili Emil Rilke a Ondřej Šourek.

Další obrovskou zkušenost si vezou právě hráči Žiliny, kteří jsou po dvou zápasech bez bodu. Přemožitel Sparty Praha z předkola prohrál i v druhém duelu základní skupiny - utrpěl porážku 0:3 na hřišti Spartaku Moskva. Dva góly vítězů vstřelil brazilský útočník Ari, třetí přidal jeho střídající krajan Ibson. Svěřenci trenéra Hapala za celý zápas vůbec netrefili branku.

Raritou večera byly tři penalty v utkání Partizan - Arsenal, dvě z nich ale jejich exekutoři neproměnili. Arsenal přitom nezačal na horké půdě Partizanu špatně, neboť už v 15. minutě vstřelil Aršavin vedoucí gól. Jenže domácí dokázali odpovědět, z penalty vyrovnával po útočník Cléo. Stejnou možnost dostali hosté i po přestávce, ale Arsenalu letos penalty nejsou souzeny. V lize ji neproměnil Rosický, tentokrát se neprosadil Aršavin.

Hosté od 56. minuty hráli v početní převaze, protože Jovanovič byl za penaltový zákrok vyloučen. Brzy přesilovku využili, autorem druhého gólu byl po Rosického centru Šammach, třetí přidal v závěru Squillaci. Cléo mohl z další penalty domácí debakl zmírnit, ale napodobil Aršavina.

***

DNEŠNÍ PROGRAM LM * Skupina A: 20.45 Tottenham Hotspur - Twente Enschede, Inter Milán - Werder Brémy. * Skupina B: 20.45 Schalke 04 -Benfica Lisabon, Hapoel Tel Aviv -Olympique Lyon. * Skupina C: 20.45 Valencie -Manchester United, Glasgow Rangers - Bursaspor. * Skupina D: 18.30 Rubin Kazaň -FC Barcelona, 20.45 Panathinaik. Atény - FC Kodaň (POSPĚCH).

Chcete, aby vaše děti měli v dospělosti bohatství? Přečtěte si, jak na to!

Správné finanční návyky a dovednosti vznikají právě v dětství. Mnoho dětí je přijímá přirozeně od svých rodičů, kteří jsou pro děti velkým vzorem....