Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Zlín smetl Slavii při přesilovkách

ZLÍN/PRAHA Jako by si zlínští hokejisté schovávali góly proti Slavii až na čtvrtfinále play off. Jihomoravané v základní části svěřencům kouče Vladimíra Růžičky čtyřikrát podlehli a vstřelili jen pět branek. Včera však za jediný zápas svůj dosavadní střelecký účet vyrovnali, Slavii smetli 6:1.

Hosté navíc nabídli Zlínu vedení v sérii vlastní nedisciplinovaností. Během 23 sekund sedmé minuty putovali na trestnou lavici Lukáš Havel s Romanem Červenkou a Zlín brzy dlouhou dvojnásobnou početní výhodu využil. Roberta Slipčenka prostřelil nejprve Jaroslav Balaštík, klasickou přesilovku pak ukončil Michal Důras.

„Úspěšnost našich přesilovek byla velice dobrá. Byl bych rád, kdybychom podobnou produktivitu zopakovali i ve druhém zápase,“ přál si asistent zlínského trenéra Rostislav Vlach.

Pražané sice díky Lukáši Endálovi do konce první třetiny snížili na 1:2, ale to bylo z jejich strany všechno. Opět na rozdíl dvou branek posunul skóre Bedřich Köhler. Slavia tápala především v přesilových hrách. Početní výhodu potřetí proměnil v gól ve 27. minutě Petr Leška, počtvrté Jan Švrček o pět minut později.

„Bohužel musím přiznat, že už jsme potom nebyli důstojným soupeřem. I nadále nám chyběla disciplína. Čtyři proměněné domácí přesilovky hovoří za všechno,“ kroutil hlavou slávistický asistent Jiří Čelanský. Třetinu hrůzy z pohledu Pražanů dokončil Balaštík. Navíc tenhle gól předvedl včerejší marnost slávistů. Leška překvapil dva hráče přihrávkou, před brankou se puku zmocnil zlínský kanonýr a se Slipčenkem si pohrál jak kočka s myší.

Třetí dvacetiminutovka už s ukazatelem skóre nepohnula. Zlín tak vede v sérii, která pokračuje už dnes na jihu Moravy, 1:0.