Středa 1. května 2024, Svátek práce

Znojmu vystřelil výhru Bičánek

PARDUBICE Hokejisté Znojma vyhráli v dohrávce čtvrtého kola O2 extraligy na ledě Pardubic 2:1 a posunuli se z posledního na třinácté místo, o dva body před České Budějovice. Orli tak vyhráli teprve druhé z deseti utkání venku v této sezoně, Moeller naopak doma prohrál poprvé po osmi vítězstvích za sebou a vůbec poprvé vyšel doma naprázdno. Pardubice - Znojmo 1:2 Znojmo hned v úvodu naznačilo, že by si v Pardubicích chtělo vylepšit postavení v tabulce. Už ve 23. vteřině totiž pomohla po Kucharczykově střele tyč gólmanu Růžičkovi, který dostal v brance tentokrát přednost před jedničkou Lašákem.

Převahu Znojmo potvrdilo ve 13. minutě brankou. Růžička vyrazil Mojžíšovu střelu nad sebe a puk zapadl za jeho záda za brankovou čáru. „Věděli jsme už od utkání ve Znojmě, že to bude těžký zápas. Dlouho jsme se nemohli dostat do zápasu, měli jsme horší pohyb,“ litoval kouč Pardubic Václav Sýkora. Pardubické čekání na gól skončilo ve 48. minutě, kdy při přesilovce čtyř proti třem vyrovnal Píša přesnou ranou od modré čáry do levého horního rohu Trvajovy branky. Jenže domácí udrželi nerozhodný stav jen 88 sekund. Na trestnou lavici putoval Havíř a Bičánkova rána rovněž při výhodě čtyř proti třem našla cestu do sítě.

Východočeši už při další snaze podpořené Meidlovým a v závěru Šmachovým vyloučením smazat ztrátu nedokázali. Největší šance promarnili opět Pivko a Kolář. Znojmo tak oplatilo Pardubicím devět dnů starou porážku z jihu Moravy 5:6 v prodloužení ze 17. kola.

„Možná jsme byli trošku šťastnější, ale jsme rádi, že jsme si vzali body, o které jsme přišli před týdnem,“ liboval si znojemský asistent Václav Baďouček. čtk, spo Branky a nahrávky: 48. Píša (Divíšek, Čáslava) - 13. Mojžíš (Čachotský, Haman), 49. Bičánek (Selingr). Rozhodčí: Jeřábek -Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 9760. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.