Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prozradíme vám 150 nejlepších filmů historie

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
25. června 2012   16:07 | Lidovky.cz
Link
Link
PRAHA - Svěrák, Tříska, Geislerová, Hřebejk, Forman... A třicítka dalších osobností českého filmu se „sešla“ na jednom místě. Výsledkem je unikátní přehled 150 nejlepších filmů světové kinematografie očima českých filmařů.

A to není zdaleka všechno, co nabízí speciální vydání magazínu Esprit, který vychází v úterý 26. června. 164 stran magazínu je plných rozhovorů s herci, filmaři, čtení o nejlepších snímcích historie a o českých i zahraničních filmových ikonách.

Krásné fotky a velké interview představí herce a zpěváka Vojtěcha Dyka, jak jej možná neznáte. V dalším rozhovoru pak herečka Táňa Pauhofová představí na velkých fotografiích atraktivní modely a zároveň v rozhovoru například odkrývá zákulisí natáčení snímku Agniezsky Holland Hořící keř o Janu Palachovi.

Rozhovory s mladými herci doplňuje rozsáhlé interview s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem, v němž vzpomíná na významné herecké osobnosti (Jan Hrušínský, Vlastimil Brodský...) objevující se v jeho snímcích.

Magazín Esprit LN, věnovaný módě, umění, designu a architektuře vychází už třetím rokem. Nyní poprvé bude volně v prodeji číslo věnované filmu. Pro hlavní téma nazvané „150 nejlepších filmů očima českých filmařů“ jsme oslovili třicítku významných osobností českého filmu (Zdeněk Svěrák, Jan Tříska, Aňa Geislerová, Miloš Forman, Jan Hřebejk...).

Každý z nich uvedl pět filmů, které ovlivnily jeho kariéru i osobní život. Téma tak nabízí nejen ucelenou encyklopedii zajímavých snímků, ale i osobní pohled českých filmařů na filmovou historii i současnost.

Představujeme filmové hvězdy skrze módní doplňky

„Svým obsahem připomíná tento speciál filmovou encyklopedii, ale není jen obvyklým tipem na snímky, které ještě neznáte, nebo jste o nich dokonce ani neslyšeli, a které byste třeba večer o dovolené měli vidět, ale vypovídá i o vkusu českých filmařů a o tom, jací režiséři či herci je ovlivnili v jejich současné tvorbě,“ zmiňují autorky tohoto magazínu Eva Hlinovská a Veronika Bednářová.

Další materiály přinášejí pohled na prvorepublikové filmové hvězdy skrze módní doplňky, jež vlastnily, ale prostor je věnován i zahraničním ikonám světového filmu (Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor, Greta Garbo).

Nechybí ani letní tipy na místa, kde se natáčely kultovní snímky a kam můžete zajet nejen na dovolenou, fotoreportáž z hollywoodských studií a pasáž věnovaná Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech.

Objednejte si JEDNODUŠE magazín ESPRIT

Objednejte si filmový speciál Lidových novin přes SMS přímo do své schránky. Stačí ji poslat ve tvaru LN ESPB jmeno prijmeni ulice cislo město psc

(vzor: LN ESPB jan novak jindrisska 16 praha 1 11000) na číslo 902 11 a my vám jej doručíme do pěti pracovních dnů na uvedenou adresu.

Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 69 Kč

vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po-pá 9.00-16.00), www.platmobilem.cz

Lidovky.cz
diskuse
Poslat mailem
Vytisknout
Tip redakci

Renault Thalia 1.2 16V ·2009 , 1.majitel,
Renault Thalia 1.2 16V ·2009 , 1.majitel,

Automodul.cz

stav: ojeté
cena (s DPH): 129 999 Kč

Počet příspěvků: 0, poslední Zobrazuji posledních 0 příspěvků.

Zpátky do historie!

Články jsou řazeny podle čtenosti.

Máte mazlíčka?

Přihlašte domácího miláčka do souboje domácích mazlíčků.