Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Baroš je zpět, Galatasaray míří vzhůru

ISTANBUL Skvělým způsobem oslavil český fotbalista Milan Baroš svůj návrat do základní sestavy tureckého Galatasaraye Istanbul. Reprezentační útočník se blýskl v nedělním ligovém duelu proti Diyarbakirsporu hattrickem a po vítězství 4:1 si pochvaloval, že se cítí stále lépe.

Baroš se zranil v říjnu loňského roku a kvůli zlomenině nártu nehrál celkem pět měsíců. Poprvé nastoupil na pár minut v březnu a hned zaznamenal gól. Pak ještě dvakrát střídal a teprve v neděli byl v základní sestavě.

„Snažím se vrátit do své dřívější formy a každým dnem se cítím lépe a lépe,“ prohlásil Baroš pro webové stránky tureckého klubu.

Galatasaray se posunul na třetí místo před městského rivala Besiktas. Na druhou příčku zaručující účast v předkole Ligy mistrů ztrácí Barošův tým pět kol před koncem soutěže čtyři a na první Bursaspor pět bodů.

„V neděli to nebylo lehké, nicméně tři body, které jsme potřebovali, máme,“ pochvaloval si útočník, který vstřelil ve čtrnácti ligových utkáních devět branek a v tabulce střelců mu patří páté místo.

Baroš věří, že Galatasaray má ještě šanci dosáhnout na místa zaručující účast v Lize mistrů. „V úvodu sezony nás trápila zranění. Kdybychom hráli v nejsilnější jedenáctce, byli bychom na tom lépe. Víme, v jaké jsme teď situaci, ale pokusíme se vyhrát zbývajících pět zápasů,“ slíbil.

***

Milan Baroš Letošní bilance v turecké lize 14. března: proti Ankaragücü 15 minut, 1 branka 21. března: proti Trabzonsporu 44 minut, 0 branek 28. března: proti Fenerbahce 21 minut, 0 branek 11. dubna: proti Diyarbakirsporu 77 minut, 3 branky