Baroš je zpět, Galatasaray míří vzhůru

ISTANBUL Skvělým způsobem oslavil český fotbalista Milan Baroš svůj návrat do základní sestavy tureckého Galatasaraye Istanbul. Reprezentační útočník se blýskl v nedělním ligovém duelu proti Diyarbakirsporu hattrickem a po vítězství 4:1 si pochvaloval, že se cítí stále lépe.

Baroš se zranil v říjnu loňského roku a kvůli zlomenině nártu nehrál celkem pět měsíců. Poprvé nastoupil na pár minut v březnu a hned zaznamenal gól. Pak ještě dvakrát střídal a teprve v neděli byl v základní sestavě.

„Snažím se vrátit do své dřívější formy a každým dnem se cítím lépe a lépe,“ prohlásil Baroš pro webové stránky tureckého klubu.

Galatasaray se posunul na třetí místo před městského rivala Besiktas. Na druhou příčku zaručující účast v předkole Ligy mistrů ztrácí Barošův tým pět kol před koncem soutěže čtyři a na první Bursaspor pět bodů.

„V neděli to nebylo lehké, nicméně tři body, které jsme potřebovali, máme,“ pochvaloval si útočník, který vstřelil ve čtrnácti ligových utkáních devět branek a v tabulce střelců mu patří páté místo.

Baroš věří, že Galatasaray má ještě šanci dosáhnout na místa zaručující účast v Lize mistrů. „V úvodu sezony nás trápila zranění. Kdybychom hráli v nejsilnější jedenáctce, byli bychom na tom lépe. Víme, v jaké jsme teď situaci, ale pokusíme se vyhrát zbývajících pět zápasů,“ slíbil.

***

Milan Baroš Letošní bilance v turecké lize 14. března: proti Ankaragücü 15 minut, 1 branka 21. března: proti Trabzonsporu 44 minut, 0 branek 28. března: proti Fenerbahce 21 minut, 0 branek 11. dubna: proti Diyarbakirsporu 77 minut, 3 branky