Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Berdych si zahraje semifinále

DUBAJ Tenista Tomáš Berdych si letos podruhé zahraje semifinále na okruhu ATP. Sedmý hráč světového žebříčku porazil ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji 7:5 a 6:4 Němce Philippa Petzschnera a teď ho čeká duel s obhájcem titulu Novakem Djokovičem ze Srbska, jemuž může oplatit čtvrtfinálovou porážku z Australian Open.

Pětadvacetiletý Berdych potvrdil roli favorita po téměř dvouhodinové bitvě. O rok starší soupeř, jehož předtím dvakrát v kariéře vyřadil až ve třech setech, mu dělal potíže především v první sadě.

V ní třetí nasazený Berdych dvakrát ztratil podání, na druhou stranu ale vytvářel tlak na Petzschnera při jeho servisu. Za stavu 5:4 ještě nedokázal proměnit čtyři setboly, ale další tři šance dostal o dva gamy později a tu poslední, sedmou už tvrdým returnem využil. V druhém setu Berdych odvrátil dva brejkboly a naopak sám hned při svém prvním, jenž byl zároveň mečbolem, zápas ukončil.

„Bylo to těžší mentálně než fyzicky,“ přiznal Berdych, jenž ještě v Dubaji neztratil ani set. „Zápas postrádal skvělé údery, atraktivní výměny, dobrý rytmus nebo příjemný pocit na kurtu. Ale když dokážete vyhrát tak bojovný zápas, pak je pro vás vítězství ještě cennější,“ dodal tenista, na nějž bude český tým spoléhat příští týden v utkání prvního kola Davisova poháru proti Kazachstánu.