Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

EK představí plán na ukončení závislosti na ruských energiích. V Paříži vydraží kresbu Michelangela

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Evropská komise představí podrobnosti plánu, podle něhož se má Evropská unie postupně zbavit závislosti na energiích z Ruska.

Vláda se chystá schvalovat návrh na zopakování milostivého léta pro dlužníky. Konat by se mohlo od začátku září do konce listopadu. Týkat se má exekucí na dluh u veřejných institucí či státních a polostátních firem, které začaly před loňským 28. říjnem. Pokud by lidé splatili původní dluh a asi 1800 korun odměnu exekutorovi, penále, úroky a další platby by se jim odpustily. Počítá s tím novela občanského soudního řádu a exekučního řádu.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová na návštěvě v USA. Na programu je mj. jednání v Kongresu. Zúčastní se i poslanci Jaroslav Bžoch (ANO) a Martin Major (ODS). Do 19. května.

Začíná bourání nájezdu na Barrandovský most ze Strakonické ulice. Ta bude na deset dní zúžena do jednoho jízdního pruhu.

Pokračování schůze Senátu, který má na programu zrušení silniční daně a povinnosti přimíchávat biosložku do pohonných hmot nebo novelu týkající se biomasy.

Soud v Haagu vynese rozsudek nad dvěma členy vedení veteránské organizace někdejší Kosovské osvobozenecké armády (UÇK), kteří čelí obvinění ze zastrašování a zveřejnění jmen chráněných svědků.

V Paříži se uskuteční dražba nedávno objevené kresby Michelangela Buonarrotiho z jeho mladých let. Předpokládá se prodej za přibližně 30 milionů eur (741 milionů Kč).

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...