Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italského exministra vnitra vyslechne soud. Česká sněmovna projedná příspěvek pro seniory

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Italský vicepremiér Matteo Salvini na svém letním turné. foto: Nico Lanese/ANSA via AP

Sledovat budeme vývoj situace okolo koronaviru v Česku i ve světě.

Prostřednictvím internetu se spojí takzvaná uhelná komise. Ministr životního prostředí Richard Brabec uvedl včera, že o termínu konce uhlí v Česku zatím komise nerozhodne, nicméně se o tom bude jednat na některém z dalších jednání.

Konat se bude i schůze sněmovny, kde se budou projednávat předlohy ve druhém čtení. Mezi jinými i poskytnutí příspěvku ve výši 5000 korun důchodcům.

V Lucemburku se uskuteční jednání šéfů resortů zemědělství členských zemí Unie. Zabývat se budou například reformou společné zemědělské politiky či kvótami pro rybolov v Baltském moři.

Šéf firmy Twitter Jack Dorsey byl na dnešní den předvolán před právní výbor amerického Senátu. Jeho firma je od minulého týdne kritizována kvůli tomu, že blokovala kontroverzní článek nepříznivý pro demokratického kandidáta na prezidenta Joea Bidena.

Prostřednictvím online jednání pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Hlasovat by europoslanci měli o možnostech regulace umělé inteligence, řešit by měli chystanou unijní normu o digitálních službách.

U soudu v italské Katánii proběhne výslech Matea Salviniho, který jako ministr vnitra nedovolil vylodění uprchlíků zachráněných ve Středozemním moři. K soudu by se měl dostavit například i premiér Giuseppe Conte.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat