Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Ministerstvo poprvé zveřejní takzvaný semafor. V Janově otevřou náhradu zříceného mostu

Za zvuku zvonů a lodních sirén vytáhl jeřáb na své místo prostřední část mostu, který se tyčí nad nyní opuštěnými domy a podniky podél koryta řeky Polcevera. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministerstvo zdravotnictví poprvé zveřejní mapu Česka podle epidemiologického rizika v jednotlivých okresech. Takzvaný semafor bude rozdělen na čtyři stupně rizika označené bílou, zelenou, žlutou a červenou. Mapu bude ministerstvo aktualizovat v týdenních intervalech. Tiskové konference ve 12:00 se zúčastní hlavní hygienička Jarmila Rážová, ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová nebo šéf statistiků Ladislav Dušek.

V italském Janově bude 18:30 slavnostně otevřen nový dálniční most postavený na místě Morandiho mostu, který se zřítil 14. srpna 2018. Neštěstí si tehdy vyžádalo 43 mrtvých. Ceremoniálu se zúčastní mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Pro dopravu se most otevře 5. srpna.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti společnosti ČEZ Prodej. Jde o součást letitého sporu se Správou železnic o stamiliony korun za neodebranou trakční elektřinu. Ústavní soud by se měl vyjádřit zejména k otázce účinnosti zpětvzetí žaloby.

Na zasedání představenstva Škody Auto by mělo být oznámeno jméno nového šéfa automobilky. Podle informací německého portálu Automobilwoche by jím měl stát 50letý Thomas Schäfer, který doposud vedl jihoafrickou součást koncernu Volkswagen.

Dnešek je posledním dnem pro doplňování dalších kandidátů do kandidátních listin pro krajské volby a změnu jejich pořadí. Volby do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října.

V 11:00 je v pražském krematoriu Strašnice poslední rozloučení s hercem a dramatikem Janem Skopečkem, který zemřel ve 27. července věku 94 let.

Začíná festival gayů, leseb, bisexuálů a translidí Prague Pride. Tradiční průvod Prahou 8. srpna nahradí Duhová plavba po Vltavě. Festival potrvá do 9. srpna.

Od 10:00 začíná jednání pražské rady. Na programu je mimo jiné nová barevná podoba vozů MHD, záměr veřejné zakázky na stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic, rekonstrukce Křižíkových pavilonů na Výstavišti nebo propojení Evropské a Svatovítské ulice v Praze 6.

Česko zařadí Tunisko na seznam bezpečných zemí. Turisté z obou států tak už nebudou při cestě ani při návratu potřebovat negativní test na covid-19.

Okresní soud v Teplicích se začne zabývat napadením muže na koupališti v Dubí. Obžalobě čelí šest lidí. Za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí všem až desetiletý trest.

Před vrchním soudem v Olomouci stane Karel Hanzl obžalovaný z loňské vraždy muže v Orlové Lutyni. Bez jakéhokoli důvodu a varování jej napadl a na místě zabil. Krajský soud mu uložil 14 let.

V Malé pevnosti Terezín začíná dokumentární výstava Muzea romské kultury s názvem Genocida Romů v době 2. světové války. Koná se při příležitosti Památného dne romského holokaustu.

V Českých Budějovicích bude zahájena výstava 25 let Jižních Čech pohádkových s Jaroslavem Kerlesem. Zúčastní se režisér Zdeněk Troška i členové rodiny Jaroslava Kerlese. Součástí bude křest nové Turistické vizitky. Výstava potrvá do 31. srpna.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat