Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministerstvo poprvé zveřejní takzvaný semafor. V Janově otevřou náhradu zříceného mostu

Za zvuku zvonů a lodních sirén vytáhl jeřáb na své místo prostřední část mostu, který se tyčí nad nyní opuštěnými domy a podniky podél koryta řeky Polcevera. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministerstvo zdravotnictví poprvé zveřejní mapu Česka podle epidemiologického rizika v jednotlivých okresech. Takzvaný semafor bude rozdělen na čtyři stupně rizika označené bílou, zelenou, žlutou a červenou. Mapu bude ministerstvo aktualizovat v týdenních intervalech. Tiskové konference ve 12:00 se zúčastní hlavní hygienička Jarmila Rážová, ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová nebo šéf statistiků Ladislav Dušek.

V italském Janově bude 18:30 slavnostně otevřen nový dálniční most postavený na místě Morandiho mostu, který se zřítil 14. srpna 2018. Neštěstí si tehdy vyžádalo 43 mrtvých. Ceremoniálu se zúčastní mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Pro dopravu se most otevře 5. srpna.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti společnosti ČEZ Prodej. Jde o součást letitého sporu se Správou železnic o stamiliony korun za neodebranou trakční elektřinu. Ústavní soud by se měl vyjádřit zejména k otázce účinnosti zpětvzetí žaloby.

Na zasedání představenstva Škody Auto by mělo být oznámeno jméno nového šéfa automobilky. Podle informací německého portálu Automobilwoche by jím měl stát 50letý Thomas Schäfer, který doposud vedl jihoafrickou součást koncernu Volkswagen.

Dnešek je posledním dnem pro doplňování dalších kandidátů do kandidátních listin pro krajské volby a změnu jejich pořadí. Volby do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října.

V 11:00 je v pražském krematoriu Strašnice poslední rozloučení s hercem a dramatikem Janem Skopečkem, který zemřel ve 27. července věku 94 let.

Začíná festival gayů, leseb, bisexuálů a translidí Prague Pride. Tradiční průvod Prahou 8. srpna nahradí Duhová plavba po Vltavě. Festival potrvá do 9. srpna.

Od 10:00 začíná jednání pražské rady. Na programu je mimo jiné nová barevná podoba vozů MHD, záměr veřejné zakázky na stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic, rekonstrukce Křižíkových pavilonů na Výstavišti nebo propojení Evropské a Svatovítské ulice v Praze 6.

Česko zařadí Tunisko na seznam bezpečných zemí. Turisté z obou států tak už nebudou při cestě ani při návratu potřebovat negativní test na covid-19.

Okresní soud v Teplicích se začne zabývat napadením muže na koupališti v Dubí. Obžalobě čelí šest lidí. Za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí všem až desetiletý trest.

Před vrchním soudem v Olomouci stane Karel Hanzl obžalovaný z loňské vraždy muže v Orlové Lutyni. Bez jakéhokoli důvodu a varování jej napadl a na místě zabil. Krajský soud mu uložil 14 let.

V Malé pevnosti Terezín začíná dokumentární výstava Muzea romské kultury s názvem Genocida Romů v době 2. světové války. Koná se při příležitosti Památného dne romského holokaustu.

V Českých Budějovicích bude zahájena výstava 25 let Jižních Čech pohádkových s Jaroslavem Kerlesem. Zúčastní se režisér Zdeněk Troška i členové rodiny Jaroslava Kerlese. Součástí bude křest nové Turistické vizitky. Výstava potrvá do 31. srpna.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....

Mohlo by vás zajímat