Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Slovensku zazní verdikt k Babišovi a začíná festival světla

Události

  6:00
Slovenský Ústavní soud rozhodne o stížnosti Ústavu paměti národa ve věci údajné spolupráce Andreje Babiše s někdejší StB. V Praze se otevřou nová záchytná parkoviště a večer začne festival světel Signal.

Signal festival se stal jednou z nejoblíbenějších akcí v hlavním městě. Letos bude hra se světly k vidění nejen v jeho centru, ale i na Vinohradech. foto:  František Vlček, MAFRA

Verdikt k Babišovi. Dopoledne se čeká verdikt slovenského Ústavního soudu, který dostal stížnost Ústavu paměti národa proti pravomocnému rozhodnutí slovenských soudů, že šéf českého hnutí ANO Andrej Babiš je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako její agent.

Drama v Katalánsku. Server Lidovky.cz bude dále sledovat vývoj kolem separatistických tendencí v Katalánsku. To se podle Madridu musí nejpozději do pondělí vyjádřit, zda vyhlásilo, nebo nevyhlásilo nezávislost.

Vyrobili drogy za 75 milionů. U Krajského soudu v Liberci od rána pokračuje projednávání případu rozsáhlé výroby amfetaminu, který byl určen pro švédský trh. Obžalováno je osm lidí, hrozí jim až 18 let vězení. Podle obžaloby v letech 2013 až 2016 gang vyrobil 263 kilogramů drogy v hodnotě 75 milionů korun.

Konečné výsledky německých voleb. Německá ústřední volební komise by měla v parlamentu během dne představit konečné úřední výsledky voleb do Spolkového sněmu.

Bartoš u soudu. Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes dopoledne bude zabývat případem předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše, kterému hrozí tři roky vězení za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa.

Jak jsme na tom s kvalitou potravin? Ministr zemědělství Marian Jurečka představí výsledky druhé fáze průzkumu dvojí kvality potravin na společném trhu Evropské unie.

D3 s novým úsekem. Ředitelství silnic a dálnic dnes dopoledne otevře nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec.

Nová parkoviště. V pravé poledne se v Praze otevřou tři záchytná bezobslužná P + R parkoviště Kotlářka, Písnice a Švehlova s celkovou kapacitou 530 míst.

Kandidáti na rektory. V odpoledních hodinách se se svým programem před Akademickým senátem UK představí kandidáti na rektora Univerzity Karlovy.

Festival světla. V sedm hodin večer se rozzáří Praha každoročním festivalem světla Signal. Ten potrvá až do neděle 15. října. Projekce budou probíhat vždy od 19 hodin do půlnoci.

Rakouské volby. V televizní debatě veřejnoprávní stanice ORF2 se po osmé hodině naposledy před nedělními volbami střetnou volební lídři rakouských parlamentních stran.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!