13. října 2017 6:21 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pokračuje válka o lithium pod Cínovcem. A skončí dvojí kvalita potravin v EU?

Cínovec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cínovec | foto: Ondřej BičištěMAFRA

V pátek lze očekávat pokračování „lithiové války“, sporu o budoucí využití suroviny, jejíž zásoby leží v podzemí kolem Cínovce. Původně věcný problém se stal součástí předvolebního boje.

- Budeme sledovat další dění kolem projektu těžby lithia v Česku.  Plán na využití strategické suroviny se stal předmětem předvolebního politického boje. V pátek se v Praze uskuteční prezentace analýzy Good Governance, zabývající se touto problematikou.

- V pátek proběhne fotbalové utkání první fotbalové ligy pražských Bohemians proti ostravskému Baníku. Zaměříme se především na chování fanoušků před a po zápase. Právě příznivci obou klubů jsou známí svou agresivitou. 

- V pražském Lucerna Music Baru vystoupí slavná britská skupina The Jesus and Mary Chain. 

- V České televizi se v předvolební debatě střetnou kandidáti politických stran.  Tématem debaty bude tentokrát zdravotnictví. 

- Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude od 22.00 uzavřena východní trouba tunelu Mrázovka ve směru na Smíchov. Druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu. Uzávěra potrvá do 05:00. 

- Uskuteční se schůzka zástupců členských zemí EU, Evropské komise, Evropského parlamentu a spotřebitelských sdružení k dvojí kvalitě potravin. Za ČR se zúčastní premiér Bohuslav Sobotka. 

- Americký finanční ústav Bank of America zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

- Proběhne další kolo jednání mezi Spojenými státy, Kanadou a Mexikem o budoucnosti Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA).

-  V Lucemburku budou jednat ministři vnitra zemí EU. Na programu je návrh Evropské komise na revizi pravidel pro dočasné kontroly na vnitřních hranicích schengenského prostoru či pokrok jednání o reformě unijního azylového systému. U pracovního oběda je čeká diskuse o aktuálním migračním vývoji s důrazem na otázku přesídlovacích programů. 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz