Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Pokračuje jednání o zákoně ‚lex covid‘, Slavia vyzve Leicester a vozítko se pokusí o přistání na Marsu

Na Marsu přistane vozítko Perseverance. foto: Reuters

Původní zpráva
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Předsedové stran budou již třetí den v řadě jednat se zástupci vlády o takzvaném zákoně ‚lex covid‘.  Dohoda naráží na sporný bod týkající se odškodňování živnostníků a firem zasažených protikoronavirovými opatřeními. Jednání bude předcházet schůzka Andreje Babiše (ANO) s vicepremiéry a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). To začne v 9:00 a hlavní náplní budou opoziční připomínky. 

Kromě návrhu pandemického zákona poslanci taktéž proberou zvýšení letošního rozpočtového schodku a vyjádří se k nové podobě koronavirového příspěvku podnikatelům. Očekává se také debata o novém nouzovém stavu, ten na konci minulého týdne vyhlásila vláda na žádost hejtmanů.

Očkování proti covidu? Pražští zastupitelé projednají strategii s cílem zajistit dostatečný počet očkovacích míst a zajistit co nejspravedlivější rozdělení látek. Dalšími čtvrtečními body na programu jsou oprava burzy v holešovické tržnici, privatizace bytového domu nebo transformace Činoherního klubu.

V Itálii požádá ve sněmovně o důvěru pro svou vládu nestraník Mario Draghi.  Očekává se, že bude úspěšný. 

Na Marsu bude živo. Robotické vozítko Perseverance americké vesmírné agentury NASA čeká přistání. O náročný a riskantní manévr se pokusí večer. Cílem vesmírné mise je pátrat po známkách možného mikrobiálního života v dávné minulosti, akce má směřovat k budoucím výpravám lidí na rudou planetu. 

Fotbalisty Slavie čeká vstup do jarní vyřazovací části Evropské ligy. Ve druhém kole přivítá na svém hřišti anglický Leicester, sešívaní mají za úkol si připravit solidní pozici do venkovní odvety, která je v plánu o týden později. Jasným favoritem je anglický šampion z roku 2016. 

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat