Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začíná druhé kolo povinného testování ve firmách, sněmovna probere novelu volebního zákona

Testování na covid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování na covid | foto: Pixabay.com

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Český statistický úřad zveřejní výsledky zahraničního obchodu za leden 2021.

Od dnešního dne platí povinné testování na koronavirus ve firmách i pro agenturní pracovníky a případně i živnostníky, kteří v podniku vykonávají činnost. Zaměstnavatelé také musejí vést evidenci samotestů u zaměstnanců.

Schůze senátního výboru pro sociální politiku a senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Výbory projednají návrhy zákonů o vysokých školách a pedagogických pracovnících, dále se budou zabývat Národním plánem obnovy a zahrádkářským zákonem.

Sněmovna má na mimořádné schůzi projednávat vládní novelu volebního zákona. Následně by mohla pokračovat řádná schůze. Na jejím programu je krizová novela o pokutách podnikatelům, kterou zamítl Senát.

Tisková konference poslanců Adama Vojtěcha a Patrika Nachera k pozměňovacímu návrhu, který by umožnil zásilkový výdej léků na předpis.

Pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Europoslanci budou mimo jiné hlasovat o podpoře společného zdravotního programu Evropské unie či plánu investičních stimulů.

Mohl by padnout rozsudek tureckého soudu za vraždu ruského velvyslance Andreje Karlova z roku 2016. Sám útočník byl krátce po činu zastřelen, prokuratura ale obžalovala kvůli údajnému spiknutí desítky lidí.

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...