Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Premiér Fiala ocení zlaté hokejisty, Rada bezpečnosti OSN má jednat o situaci v Pásmu Gazy

Finále MS v hokeji Švýcarsko - Česko 0:2. Hokejisté slaví zlaté medaile. (26. května 2024) foto:  Michal Růžička, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Premiér Petr Fiala (ODS) ocení hokejisty, kteří získali zlato na domácím mistrovství světa. Setkání se uskuteční v Praze v Kramářově vile (od 13:00).

Měla by pokračovat mimořádné schůze Sněmovny svolané z podnětu koalice k úvodní debatě o vládním návrhu důchodové reformy.

Senát projedná mj. změnu vymezení znásilnění v trestním zákoníku, uzákonění hromadných žalob nebo zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením.

Soud se bude znovu zabývat případem bývalých příslušníků Státní bezpečnosti (StB) Milana Kopince, Vladimíra Novotného a Karla Vykypěla obžalovaných ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Začíná 25. ročník dvoudenní mezinárodní konference o kyberbezpečnosti IS2 – Information Security Summit s názvem 25 let IS2 – Bezpečná a digitální společnost.

V Aténách se hraje finále fotbalové Evropské konferenční ligy Olympiakos Pireus - Fiorentina (od 21:00).

Českého prezidenta Petra Pavla čeká závěrečný den návštěvy v Jordánsku. Jednat bude s jordánským králem Abdalláhem II., premiérem Bišerem Chasávnou či předsedy Senátu a Poslanecké sněmovny.

Proběhne mimořádné zasedání bezpečnostní rady Slovenska, která opakovaně jednala už po atentátu na premiéra Roberta Fica.

Rada bezpečnosti OSN má jednat o situaci v Pásmu Gazy.

V Jihoafrické republice proběhnou parlamentní a regionální volby.

Končící slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se na dolnorakouském zámku Hof setká se svým rakouským protějškem Alexanderem Van der Bellenem.

Začíná soudní přelíčení s Olegem Orlovem, ochráncem lidských práv a spolupředsedou organizace Memorial oceněné Nobelovou cenou za mír, který se brání svému zapsání jako „zahraniční agent“.

Lidskoprávní organizace Amnesty International vydává výroční zprávu o trestu smrti a popravách v roce 2023.

Autoři: ,