Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rada může ostravské medicíně omezit akreditaci, Slovensko za účasti českých politiků oslaví povstání

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ostravská univerzita. foto: Wikimedia/Hons084

Rada Národního akreditačního úřadu zřejmě rozhodne, zda kvůli pochybením u přijímacích zkoušek omezí akreditaci pro obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Rozhodnutí se dá očekávat po 17:30.

Sledujeme vývoj kolem brexitu poté, co premiér Boris Johnson ve středu oznámil přerušení schůze parlamentu před termínem odchodu Británie z EU.

V 10:00 začínají v Banské Bystrici oslavy 75. výročí Slovenského národního povstání, protifašistického vystoupení Slováků za druhé světové války hlásícího se k poválečné obnově společného státu s Čechy. V 15:00 bude vojenská přehlídka. Ceremonie se zúčastní český premiér Andrej Babiš, předseda Senátu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a ministr obrany Lubomír Metnar.

Od 10:00 bude schůze věřitelů společnosti Heavy Machinery Services. Svolal ji českobudějovický krajský soud, který v červnu znovu zamítl reorganizaci společnosti a prohlásil konkurz na majetek firmy.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání obžaloby bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Podle kriminalistů způsobili státu škodu 49,5 milionu korun při uzavření smluvního dodatku s německou společností Viktoriagruppe.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku se vysloví k délce věznění členů baskické separatistické organizace ETA odsouzených ve Francii a Španělsku.

Britská ministryně vnitra Priti Patelová a její francouzský protějšek Christophe Castaner budou v Paříži jednat o sílící migraci přes Lamanšský průliv.

V Kyjevě poprvé zasedne nový parlament, zvolený minulý měsíc v předčasných volbách. Očekává se, že zazní jméno nového ukrajinské premiéra.

Od pardubického zámku vyjde v 15:00 průvod na Kunětickou horu, který připomene tábor lidu na Kunětické hoře, kde se v roce 1869 sešlo více než 30 tisíc lidí. Setkání bylo součástí rozsáhlého protestního hnutí, které žádalo pro český národ stejné postavení, jaké si vydobyli Maďaři při rakousko-uherském vyrovnání 1867. V 16:00 se na cestu vydají cyklisté.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...