22. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pokračují jednání o rozpočtu na rok 2020, Macron se sejde s Johnsonem

Francouzský prezident Emmanuel Macron hovoří k novinářům na nedělním summitu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský prezident Emmanuel Macron hovoří k novinářům na nedělním summitu v... | foto: ČTK

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) bude jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o rozpočtu na rok 2020.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Paříži ve 13:00 sejde s britským premiérem Borisem Johnsonem. Kromě brexitu spolu budou před nadcházející schůzkou skupiny zemí G7 mluvit o bezpečnosti, zahraniční politice nebo obchodu.

Začíná dvoudenní stávka pilotů nízkonákladových aerolinek Ryanair v Británii a Irsku a druhým dnem pokračuje pětidenní stávka zaměstnanců palubního personálu Ryanairu v Portugalsku. Firma očekává minimální dopad na lety.

Kosovský parlament bude hlasovat o svém rozpuštění, které by mělo uvolnit cestu k předčasným volbám. V červenci rezignoval premiér Ramush Haradinaj a politické strany se shodly na nutnosti vypsání nových voleb.

Soud má vynést rozsudek nad Syřanem, který je obžalován kvůli loňské násilné smrti 35letého Němce v Chemnitzu. Ta ve městě nedaleko českých hranic vyvolala rozsáhlé demonstrace.

Hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier se v Bruselu sejde s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR C# DEVELOPER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč