19. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš se setká s Hamáčkem kvůli postu ministra kultury, znovu začnou práce na obnově katedrály Notre-Dame

Jan Hamáček (vlevo) a Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hamáček (vlevo) a Andrej Babiš. | foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Dalším setkáním premiéra Andreje Babiše a šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka pokračuje jednání o novém ministrovi kultury. Premiér o víkendu prohlásil, že s kandidátem ČSSD Michalem Šmardou ve vládě nebude.

S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) budou jednat šéfové resortů průmyslu a obchodu (Karel Havlíček – za ANO) a školství (Robert Plaga – ANO) o rozpočtu na rok 2020.

Budeme sledovat vývoj okolo dvou lodí nevládních organizací s několika stovkami afrických migrantů, které čekají ve vodách u ostrova Lampedusa a plánují zde zakotvit.

Měly by opět začít práce na obnově francouzské katedrály Notre-Dame.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v pevnosti Brégançon potká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Maďarský premiér Viktor Orbán se setká při příležitosti 30. výročí tzv. Panevropského pikniku, který umožnil několika stovkám občanů tehdejší NDR emigrovat do Rakouska, s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Premiér Izraele Benjamin Netanjahu hodlá jednat s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Společně uctí památku Židů, kteří byli v září roku 1941 povražděni v rokli Babí Jar u Kyjeva nacisty.

V sídle Fotbalové asociace České republiky se uskuteční los 2. kola českého fotbalového poháru MOL Cup.

Na krajském soudě v Ústí nad Labem pokračuje soudní líčení v případu týrání a vraždy tříletého dítěte. Před soudem stojí chlapcův otčím z Loun, vypovídat budou dnes znalci. Obviněnému hrozí až výjimečný trest.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky