Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Pro polovinu Prahy začínají jarní prázdniny, před továrnou Nexen se bude demonstrovat

Hodně rodičů vyrazí na jarní prázdniny s dětmi na hory - ilustrační foto. foto: Ladislav Němec, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Před továrnou Nexen, kde v úterý začala stávkovat část zaměstnanců mj. za vyšší mzdy, se uskuteční demonstrace. Vedení společnosti podle odborářů odmítá jednání. Podpořit přijede zaměstnance také předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Nečitelný „sympaťák“ Pavel má jednu velkou slabinu. Na politické scéně je sám generálem v poli

Začínají jarní prázdniny pro Prahu 6 až 10 a okresy Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov a Frýdek-Místek. Končí 12. února.

Český statistický úřad zveřejní výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za prosinec 2022.

Zeman nového šéfa Ústavního soudu nejmenuje na mou žádost, oznámil Fiala

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) navštíví v rámci bilančních návštěv ministerstvo zahraničních věcí. S ministrem Janem Lipavským (Piráti) zhodnotí české předsednictví v Radě EU a další perspektivy české zahraniční politiky. Hovořit budou také o plnění programového prohlášení vlády a o ruské agresi na Ukrajině.

Zahájení cyklu veřejných debat Univerzity Karlovy nad problematikou dezinformací. Cílem je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních narativů. Zúčastní se autorka bestsellerů Průmysl lži a Krmit démony Alexandra Alvarová.

Zaměstnanci záchranné služby v Anglii chystají sérii stávek za vyšší platy. Protesty chystají i další zdravotníci v Anglii a Walesu. Má jít zatím o nejrozsáhlejší stávku ve zdravotnictví během nynějších sporů o výši platů.

Čínské cestovní kanceláře mohou začít opět provozovat skupinové zájezdy pro čínské občany do vybraných zemí. Patří mezi ně Thajsko, Indonésie, Kambodža, Maledivy, Srí Lanka, Filipíny, Malajsie, Singapur, Laos, Spojené arabské emiráty, Egypt, Keňa, Jihoafrická republika, Rusko, Švýcarsko, Maďarsko, Nový Zéland, Fidži, Kuba a Argentina.

Autor:

Mohlo by vás zajímat