Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Rozhodne se o prodloužení nouzového stavu, ČD proberou propouštění a Německo zváží rizikovost Česka

Rychlík Interpanter Českých drah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlík Interpanter Českých drah | foto: České dráhy

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Nouzový stav kvůli epidemii covidu má trvat za nynější situace do pátku, menšinová vláda proto žádá poslance o další prodloužení o 30 dní - a to do 21. února. Opozice se staví k žádosti rezervovaně. 

Evropská unie projedná společný postup proti šíření nových mutací koronaviru a též probere možnosti distribuce a očkování vakcíny. Sjednotit názory se pokusí prezidenti a premiéři jednotlivých členských zemí. 

Političtí lídři budou hledat také cestu k možnému zavedení celounijních očkovacích certifikátů. Ty by lidem mohly umožnit snazší cestování přes hranice. Německo spekuluje i o tom, že Česko zařadí na seznam vysoce rizikových oblastí.

Případem řidičky, která loni v červenci při dopravní nehodě smrtelně policistu, se začne zabývat obvodní soud pro Prahu 4. Podle vyšetřovatelů řídila pod vlivem alkoholu. Může dostat až osm let vězení. 

České dráhy budou řešit, jak ušetřit. Dozorčí rada projedná úsporné kroky. Mezi zvažované patří například snížení mezd 700 zaměstnancům či propouštění. Za ztrátami stojí krize způsobená covidem. 

Ve čtvrtek mají také živnostníci poslední šanci zažádat o ošetřovné za listopad. Lhůta jim uplyne minutu před půlnocí. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které musely kvůli uzavření škol a sociálních zařízení omezit podnikání z důvodu péče o dítě do deseti let nebo handicapovaného člověka, mohly o ošetřovné za jedenáctý měsíc podávat žádosti od 21. prosince.

Karlovy Vary přivítají v předehrávce 38. kola hokejové extraligy Pardubice, kterým se v poslední době nadmíru dařilo. Podaří se jim proti sousedovi v tabulce potvrdit dobrou formu, když ze čtyř uplynulých zápasů ztratily pouhý bod?

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!