Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Senát projedná zákony kvůli koronaviru, Minář z Milionu chvilek bude protestovat proti vládě

Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář na tiskové konferenci k plánu dalších protestních akcí v Praze. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Od 10:00 je schůze Senátu, který má na programu kromě dalších zákonů kvůli epidemii koronaviru mimo jiné novely o ochraně spotřebitele, o obecní policii, o oceňování majetku nebo o volbách do Evropského parlamentu.

Bude jednat Ústřední krizový štáb. Tisková konference je naplánovaná na 11:15.

Evropská komise bude debatovat o fondu na oživení ekonomiky. Jednat bude rovněž o možnostech podpory turistického průmyslu postiženého koronavirovými omezeními.

Spolek Milion chvilek vyzval občany k individuálnímu protestu nazvanému Jdu se projít. Protestující mají napsat na transparent nebo natočit svůj vzkaz na mobilní telefon svou otázku vládě, na kterou podle nich dluží odpověď a sdílet na sociálních sítích s hashtagem #ptamesevlady. Předseda spolku Mikuláš Minář bude protestovat v Letenských sadech.

V 18:00 začíná také protestní akce „Jdu se projít v Brně do Denisových sadů“, která má poukázat na výhrady k postupu vlády v koronavirové krizi. Nejde o běžnou demonstraci, Ondřej Zeman událost na Facebooku založil jako „procházku“, naznačuje však, že si lidé mají vzít s sebou transparenty s otázkami pro vládu, také by měli dodržovat rozestupy.

Na pražském magistrát bude od 09:00 tisková konference k Pražské developerské společnosti a pomoci podnikatelům a živnostníkům v Praze. Zúčastní se náměstek primátora Petr Hlaváček, radní pro oblast majetku Jan Chabr, předseda klubu Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a zastupitel Martin Dlouhý. TK bude přenášena i na YouTube (kanál Portál Praha).

V 09:30 začne tisková konference ministra životního prostředí Richarda Brabce a ředitele Státního fondu životního prostředí Petra Valdmana k opatřením MŽP proti suchu v loňském a letošním roce.

Od 12:00 bude na Uhelném trhu v Praze prezentace využití zachycené podzemní vody pro závlahu pražských ulic. Zúčastní se starosta Prahy 1 Petr Hejma a zástupci Pražských služeb a Kolektorů Praha.

Obvodní soud pro Prahu 4 projedná případ policisty a dalších dvou lidí, kteří čelí obžalobě z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. Trojice podle vyšetřovatelů chtěla prodat roh kriticky ohroženého nosorožce tuponosého na asijský trh.

Kvůli údržbě a mytí bude od 29. dubna 23:00 do 1. května 05:00 uzavřen východní tubus (směr Smíchov) Zlíchovského tunelu. Druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Zastupitelstvo Pardubic bude jednat o extraligovém hokejovém klubu (záměr stabilizace, harmonogram pro akciový vstup).

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat