Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Správní soud bude v rámci nové pravomoci řešit testování ve firmách. Slavie nastoupí proti Arsenalu

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Petr Topič, MAFRA

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodne v případu povinného očkování dětí v České republice.

Nejvyšší správní soud projedná návrh na zrušení opatření, které odstartovalo testování zaměstnanců ve firmách. Bude to první jednání v rámci nové pravomoci, kterou soudu svěřil pandemický zákon. Proti testování ve firmách protestuje dělník z automobilového průmyslu. Tvrdí, že testování je zdravotní zákrok, se kterým pacient musí souhlasit a měl by mít právo jej odmítnout.

Končí příjem žádostí do třetí výzvy programu COVID nájemné. Podnikatelé zasažení v souvislosti s pandemií koronaviru mohli o státní příspěvek na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku žádat od 5. února.

V 11:30 začíná briefing ministra vnitra Jana Hamáčka po jednání se zástupci odborových organizací Policie ČR.

V Jaderné elektrárně Dukovany by měla končit plánovaná odstávka čtvrtého bloku spojená s výměnou části paliva, která začala 12. února.

Od 14:00 do 17:00 bude on-line 16. ročník akce Veřejné čtení jmen obětí holokaustu, k uctění památky hrdinů a obětí holokaustu, který neses název Jom ha-šoa ve ha gvura (Den holokaustu a hrdinství) a upomíná na den zahájení povstání židovských vězňů nacistického ghetta ve Varšavě. Živé čtení bude streamováno na facebooku a webu www.terezinstudies.cz

Fotbalisté Slavie v Londýně rozehrají čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu. Český šampion chce navázat na předchozí dvě kola vyřazovací fáze, v nichž přešel přes jiné britské celky Leicester a Glasgow Rangers. V Londýně se pokusí proti předloňskému finalistovi soutěže skórovat a vytvořit si dobrou výchozí pozici do domácí odvety v příštím týdnu. Zápas začíná ve 21:00.

Kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie bude od 8. dubna 23:00 do 9. dubna 05:00 uzavřen Brusnický a Dejvický tunel. Objížďka je vedena ulicemi: Patočkova, Milady Horákové. Ve stejném termínu bude zavřen i Letenský tunel, a to kvůli mytí stěn a stropu. Objížďka je vedena ulicemi: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských Hrdinů, Nábřeží Kapitána Jaroše.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat