Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Středoškoláci budou volit, komik Cosby by se měl dozvědět rozsudek za znásilnění

  6:00
PRAHA - Začínají studentské volby, Spojené státy zavádějí cla proti Číně a městský soud bude projednávat návrh státního zástupce na zabrání zhruba 850 tisíc akcií Harvardského průmyslového holdingu.

Bill Cosby během soudu v pensylvánském městě Norristown. foto: Reuters

Česko v noci zasáhla tlaková níže Fabienne. Přinesla s sebou prudké změny tlaku, teplot a především silný vítr a déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pro celé území České republiky až do pondělí 5:00 ráno. Budeme sledovat, zda - a jak případně velké - bouře napáchala.

Ve dnech 24. a 25. září se na středních školách po celé České republice konají již po desáté studentské volby. Středoškoláci budou vybírat mezi kandidáty do zastupitelstev obcí. U studentů obvykle bodují Piráti, dá se tedy čekat, že budou na předních příčkách i nyní. 

Spojené státy začnou vybírat nová cla na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (zhruba 4,4 bilionu korun). Čína zavede odvetná cla na americké zboží v hodnotě 60 miliard dolarů.

Městský soud bude projednávat návrh státního zástupce na zabrání zhruba 850 tisíc akcií Harvardského průmyslového holdingu (HPH). Cenné papíry nyní vlastní dvě kyperské společnosti, na které je převedli již dříve odsouzení zakladatel fondu Viktor Kožený a jeho spolupracovník Boris Vostrý.

Americký prezident Donald Trump bude předsedat jednání OSN o drogové problematice, které se uskuteční v předvečer zahájení Valného shromáždění OSN.

Americký soud by měl během dvoudenního jednání vynést rozsudek nad americkým komikem Billem Cosbym, který byl uznán vinným ze znásilnění v roce 2004. Hrozí mu až 30 let vězení, vyváznout však může i s podmínkou.

Začíná výstava Karl May a Karl Marx, která vybídne k zamyšlení nad Karlem Marxem a Karlem Mayem coby významnými postavami německé kultury. Na oba autory se podívá prostřednictvím výstavy, přednášky, kabaretu a scénického čtení. Výstava potrvá do 19. prosince.

Zahájení akce Swap, při které mohou návštěvníci vyměnit oblečení, doplňky, drobné předměty z domácností, nevhodné dárky, knihy a podobné drobnosti, které už nepotřebují, za jiné, které se jim hodí.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat