1. května 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Svět slaví 1. máj a Japonsko má nového císaře

Novým japonským císařem se stal Naruhito. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým japonským císařem se stal Naruhito. | foto: ČTK

Dnes je den práce, na japonský trůn usedá korunní princ Naruhito a Noční vlci dnes budou projíždět Polskem.

Dnes je 1. máj. Budeme podrobně sledovat dění v pražských ulicích.

Očekává se dramatický vývoj ve Venezuele; na tento den byla původně svolána masová protivládní demonstrace, protesty ale v ulicích začaly už v úterý.

Za účasti premiéra Andreje Babiše se ve Varšavě uskuteční mnohostranné setkání k 15. výročí rozšíření EU o deset zemí včetně ČR.

Na japonský trůn usedne korunní princ Naruhito, který ve funkci nahradí svého otce Akihita.

Členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci budou projíždět Polskem. Zastávky mají naplánované ve Varšavě, Vratislavi a Osvětimi.

Veřejnoprávní společnost Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílá během galaprogramu výsledky ankety o největšího Slováka. - kontroverzní

Šestým dnem pokračuje stávka pilotů ve skandinávské letecké společnosti SAS, která se dosud dotkla asi 280 000 cestujících.

Studentský majáles, v Praze dopoledne zahájí průvod z náměstí Václava Havla. Studenti projdou přes Karlovo náměstí a zamíří do Hybernské, kde bude v kampusu pokračovat další program.

ČTK