7. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Trumpova muže čeká trest za obelhávání agentů FBI. Na Hradě vyhlásí nejlepšího primátora

Snímek z Twitteru Donalda Trumpa. Papadopoulos (třetí zleva) na zasedání... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek z Twitteru Donalda Trumpa. Papadopoulos (třetí zleva) na zasedání... | foto: Reuters

Americký právník George Papadopoulos si vyslechne verdikt za lhaní v souvislosti s objasňováním ruské role ve volbách, na Pražském hradě vyhlásí Svaz měst a obcí výsledky soutěže o nejlepšího starostu a primátora a „broukovi“ Paulu McCartneymu vychází jeho už 25. sólové album.

Trumpův muž u soudu. Americký právník George Papadopoulos, který byl součástí volebního štábu nynějšího prezidenta Donalda Trumpa, si dnes ve večerních hodinách (SELČ) vyslechne trest za obelhávání agentů FBI v souvislosti s objasňováním ruské role ve volbách.

Vývoj v Sýrii. Rada bezpečnosti OSN se z iniciativy USA bude zabývat situací v Idlibu, kde se schyluje k ofenzivě syrských vládních sil s ruskou podporou proti povstalcům.

Nová deska bývalého „brouka“. Britskému hudebníkovi Paulu McCartneymu dnes vychází jeho 25. sólové album po éře Beatles, s názvem Egypt Station.

Češi v Gruzii. Čeští vojáci se účastní mezinárodního vojenského cvičení s názvem Agile Spirit 2018 v západní Gruzii společně s jednotkami z Gruzie, USA, Bulharska, Rumunska, Lotyšska, Řecka, Ukrajiny, Turecka a Estonska.

Doněck hledá nového šéfa. Samospráva samozvané separatistické Doněcké lidové republiky bude řešit výběr nového šéfa regionu poté, co dosavadní vůdce Alexandr Zacharčenko v srpnu zahynul při výbuchu v restauraci.

Nejlepší primátor? Dnešního, šestnáctého sněmu Svazu měst a obcí ČR se zúčastní řada politických zástupců země: účast potvrdili premiér Andrej Babiš, ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstek ministra spravedlnosti Jeroným Tejc, místopředseda Senátu Ivo Bárek, předseda sněmovny Radek Vondráček a místopředseda sněmovny Petr Fiala. V 16 hodin vyhlásí svaz na Pražském hradě výsledky soutěže o nejlepšího starostu a primátora za roky 2014 až 2018. Zúčastní se prezident Miloš Zeman, který pronese projev.

Kauza exšéfa Čepra. Odvolací soud začne dnes dopoledne projednávat případ bývalého ředitele Čepra Tomáše Kadlece, který si má podle nepravomocného rozsudku odpykat 5,5 roku vězení a zaplatit pět milionů korun za daňový únik.

Indický prezident v Praze. Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde na Pražském hradě s indickým prezidentem Rámem Náthem Kóvindem, který v Praze zavítá i na Česko-indické obchodní fórum.

Dvořákova Praha. Večer začíná v pražském Rudolfinu mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha. Zazní Dvořákova kantáta Svatební košile na slova Karla Jaromíra Erbena v podání České filharmonie pod vedením Jakuba Hrůši. Festival potrvá do 21. září.

Otevřené Lány. V rámci oslav 100. výročí založení Československa se od dnešního dopoledne veřejnosti otevřou reprezentační prostory zámku Lány.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz