Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pompeův tým bude ladit návštěvu Česka, vůdce Hizballáhu promluví k tragédii v Bejrútu

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr zahraničí USA Mike Pompeo | foto: Reuters

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Pokračuje vyšetřování příčin úterní exploze v bejrútském přístavu a záchranné práce v místě neštěstí. Pomáhají také čeští záchranáři. V 16:30 je očekáván projev vůdce Hizballáhu šajcha Hasana Nasralláha.

Tým amerického ministra zahraničí Mikea Pompea bude dnes na úřadu vlády jednat o detailech nadcházející návštěvy České republiky. Šéf americké diplomacie dorazí do Prahy v úterý 11. srpna, další den se má setkat s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a přijmout by ho měl také prezident Miloš Zeman.

Z rakouského zvonařství Grassmayr v Innsbrucku dorazí do Prahy nové zvony pro kostely sv. Haštala a sv. Havla na Starém Městě. Všechny čtyři zvony budou v kostelích nejprve vystaveny a zájemci si na ně budou moci zazvonit a poslechnout si jejich zvuk.

Dnešním dnem končí termín pro podání žádosti o vyplacení příspěvku pro OSVČ (tzv. kompenzační bonus) v rámci druhého období od 30. dubna do 8. června a pro společníky malých firem za celé období, tedy od od 12. března do 8. června.

Ministerstvo zahraničí by mělo aktualizovat Mapu cestovatele, takzvaný semafor, s pravidly pro cesty do zahraničí s ohledem na vývoj pandemie koronaviru.

Velká rada (Lója džirga), která v Afghánistánu sdružuje kmenové stařešiny a politické a náboženské vůdce, má v Kábulu jednat o osudu stovek vězňů, jejichž propuštění považuje hnutí Tálibán za podmínku zahájení mírových jednání s afghánskou vládou.

Britská filmová a televizní akademie předá ceny (BAFTA) určené studentským tvůrcům. Mezi animovanými díly je nominován i film Dcera studentky FAMU Darji Kaščejevové.

Basketbaloví fanoušci mohou ve Sportovním centru Nymburk od 17:30 zavítat na otevřený trénink národního týmu mužů. Na 19:30 je pak naplánována beseda Tomáše Satoranského, Jiřího Welsche, Jakuba Kudláčka a Miraie Navrátila nazvaná Cesty k úspěchu a určená reprezentantům v kategoriích U16 a U20. 

,

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Stovky tisíc lidí byly kvůli koronaviru vloni v karanténě (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Stovky tisíc lidí byly kvůli koronaviru vloni v karanténě (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Stovky tisíc lidí byly kvůli koronaviru vloni v karanténě (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...