18. dubna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

V USA zveřejní na Zelený čtvrtek zprávu FBI o vyšetřování vlivu Ruska na prezidentské volby

Chelsea si proti urputně bránícímu Newcastlu musela vydřít až v závěru druhého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chelsea si proti urputně bránícímu Newcastlu musela vydřít až v závěru druhého... | foto: Reuters

PRAHA Je Zelený čtvrtek a školákům začaly velikonoční prázdniny. Podle meteorologů má být slunečno a teplo až do pondělka. V USA zveřejní zprávu FBI o výsledcích vyšetřování vlivu Ruska na prezidentské volby. A fotbalová Slavia se pokusí o zázrak proti Chelsea v Evropské lize.

Vietnamský premiér Nguyen Xuan Phuc uzavře návštěvu Česka.

Je Zelený čtvrtek. Křesťané si připomínají Kristovu poslední večeři s apoštoly. Papež bude na Zelený čtvrtek ve svatopetrské bazilice sloužit mši spojenou se svěcením olejů (9:30). Čeká ho i mše na památku poslední večeře Ježíše Krista a rituál mytí nohou, který se odehraje v římské věznici Velletri (16:30).

Ministerstvo spravedlnosti USA zveřejní zprávu FBI o výsledcích vyšetřování vlivu Ruska na prezidentské volby USA a kontaktů týmu Donalda Trumpa s Ruskem. Zpráva nicméně nebude zveřejněna v úplnosti, začerněny budou pasáže týkající se utajovaných skutečností, poskytnuté stíhanými osobami před velkou porotou a informace týkající se třetích osob, které k vyšetřování neměly přímý vztah.

Sledujeme vývoj kolem protestů v Londýně, jejichž účastníci chtějí britskou vládu blokováním dopravy donutit k rázným opatřením v boji proti ekologickým problémům.

V Paříži pokračuje vyšetřování požáru katedrály Notre-Dame, stejně jako sbírka na rekonstrukci ikonické francouzské památky.

V Paříži se také bude dražit unikátní model kanónu z Eiffelovy věže, který do roku 1914 oznamoval poledne. Pochází z majetku potomků Gustava Eiffela.

Greta Thunbergová, šestnáctiletá Švédka, promluví v Římě před italským Senátem. V pátek povede v Římě demonstraci za důslednější boj proti klimatické změně.

Krajský soud bude dále projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Proběhne tisková konference zaměřená na problematiku vzniku poškození krční páteře při dopravní nehodě a na prevenci jeho vzniku. Součástí bude ukázka správného nastavení opěrek hlavy na předních i zadních sedadlech a orientačního vyšetření zaměřeného na odhalení možného poranění krční páteře po nehodě.

Začíná finálová série hokejové extraligy. Bílí Tygři Liberec přivítají od 17 hodin Oceláře z Třince (vysílá ČT Sport). Hraje se na čtyři vítězné zápasy, za favorita na zisk titulu je považovaný Liberec, který v semifinále vyřadil brněnské obhájce.

V Londýně se od 21. hodiny odehraje odveta čtvrtfinále Evropské ligy mezi domácí Chelsea a pražskou Slavií (vysílá ČT Sport). První zápas v Praze vyhrála před týdnem favorizovaná Chelsea 1:0. Podle slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského bude v odvetě nejdůležitější, aby se fotbalisté Slavie na slavném stadionu Stamford Bridge drželi své hry. I kdyby po domácí porážce 0:1 z prvního duelu před týdnem měli mít jen půlprocentní šanci na postup do semifinále, chtějí se o něj do poslední chvíle rvát.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!