Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výbor začne řešit chování poslance Volného, WHO zveřejní doporučení ohledně vakcíny Moderna

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (vlevo) se přetahuje o mikrofon s předsedajícím poslancem Tomášem Hanzelem (ČSSD) při jednání Poslanecké sněmovny 21. ledna 2021 v Praze. K potyč e došlo poté, co Hanzel vypnul Volnému mikrofon. foto: ČTK

Světová zdravotnická organizace (WHO) má zveřejnit doporučení ohledně užívání vakcíny proti covidu-19 od společnosti Moderna.

Do registračního systému pro očkování proti covidu-19 se mohou začít přihlašovat zdravotníci. Systém bude propojený Národním registrem zdravotnických pracovníků.

Ve 14:00 začíná tisková konference iniciativy Chcípl PES k akci Otevřeme Česko, kdo se zapojil, kde proběhly policejní kontroly, petici Otevřeme Česko a dalším protestním akcím.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se začne zabývat chováním nezařazeného poslance Lubomíra Volného při jednání sněmovny o prodloužení nouzového stavu, které vyústilo v potyčku s několika dalšími poslanci u stolku předsedajícího schůze.

Pokračuje schůze Sněmovny. Na programu jsou předlohy v prvním čtení. Jde mj. o novely o invazivních druzích rostlin a živočichů, o metrologii, energetického zákona a zákona o veřejném zdravotním pojištění, která mění mj. úhrady moderních léků, dohodovací řízení nebo práci revizních lékařů zdravotních pojišťoven.

Obvodní soud pro Prahu 2 se bude znovu zabývat případem bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky viněného z toho, že použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti Jiřího Palusky. Bývalý starosta Prahy 2 čelil obvinění ze zneužití pravomoci a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Obžaloba mimo jiné tvrdila, že Paluska zařídil přidělení dvou nájemních bytů svým známým. Byl zproštěn obžaloby, následně žádal odškodnění, a to i za ušlý příjem po rezignaci na funkci starosty a nuceném odchodu z politického života. Uspěl jen s malou částí svého nároku.

Paul Rusesabagina, jehož činy se staly inspirací pro hollywoodský film Hotel Rwanda, stane před soudem ve své vlasti. Čelí obvinění z terorismu a dalších činů vztahujících se ke genocidě ve Rwandě v roce 1994. Koncem září se před soudem k části obvinění přiznal.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat