Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Vyprší termín pro podání kandidátek, ČT a Prima představí program a Okamura se setká se Zemanem

Okamura se setká se Zemanem. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Premium
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V 16 hodin vyprší termín pro podávání kandidátních listin pro volby do Sněmovny příslušnému krajskému úřadu.

Na OH se v kvalifikaci poprvé představí lezec Adam Ondra. O medailový boj se popere i evropský halový šampion ve vrhu koulí Tomáš Staněk.

České televize představí dokumentární a publicistickou tvorbu, která bude uvedena v rámci podzimního vysílacího schématu. Programové schéma představí také televize Prima.

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

V Teheránu proběhne inaugurace nového íránského prezidenta Ebráhíma Raísího. V Berlíně a ve Stockholmu chtějí příslušníci íránské opozice a odpůrci íránského režimu proti tomuto kroku protestovat.

Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch zveřejní zprávu o vyšetřování exploze v bejrútském přístavu z loňského léta.

Němečtí Zelení představí aktualizovaný program boje proti klimatickým změnám, se kterým budou kandidovat v zářijových parlamentních volbách.

Moskevský soud má vynést rozsudek nad Ljubov Sobolovou, blízkou spolupracovnicí vězněného opozičního politika Alexeje Navalného. Obžalována je za podněcování k porušení hygienických norem, protože se v lednu zúčastnila zakázané demonstrace za Navalného osvobození.

Očekává se druhý zkušební let kosmické lodě CST-100 Starliner, která by v budoucnu měla dopravovat posádky na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). 

Autor:

Mohlo by vás zajímat