21. června 2018 6:38 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začíná léto. Britská vláda zveřejní první podrobnosti k životu po brexitu

Kéž by ten deštník byl větší! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kéž by ten deštník byl větší! | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Začíná léto, ale po dnešním pařáku se citelně ochladí a o víkendu budou teploty podprůměrné. V Budapešti se sejdou premiéři zemí visegrádské čtyřky.

Ve 12:08 vstoupí Slunce do znamení Raka a začne astronomické léto. Po rekordně horkém dubnu a květnu ale léto začne výrazným ochlazením. Na většině území České republiky se totiž ve čtvrtek odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Zatímco ve čtvrtek se teplota před bouřkami bude šplhat k tropické třicítce, na víkend meteorologové předpovídají maximálně 17 stupňů.

Britská vláda zveřejní první podrobnosti týkající se jejího plánu pro občany Evropské unie, kteří budou chtít ve Spojeném království zůstat i po brexitu.

Sněmovní sociální výbor projedná mj. senátní návrh změn v poskytování dávek postiženým lidem, aktuální stav řešení sociálního bydlení, situaci v lékařské posudkové službě a pozměňovací návrhy k vládnímu návrhu změn v důchodech.

Na pražskou Letenskou pláň dorazí v 15:00 zemědělec a odpůrce premiéra Andreje Babiše Bohumír Rada, který vede spory s Agrofertem kvůli užívání zemědělských pozemků. Rada vystoupí na téma Andrej Babiš - Lze si objednat trestní stíhání v ČR.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynese verdikt v případu vězněného pravicového extremisty Anderse Behringa Breivika, který si stěžuje na podmínky ve vězení.

V Budapešti se sejdou premiéři zemí visegrádské čtyřky. Doplní je i rakouský kancléř Sebastian Kurz.

V 10:00 proběhne na Generálním štáb AČR v Praze pietní akt k uctění památky armádního generála Heliodora Píky. Za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, vedoucího úřadu vlády Radka Augustina a čelních představitelů Poslanecké sněmovny, Senátu, resortu ministerstva obrany, Armády ČR, válečných veteránů, spolupracujících organizací, zahraničních hostů a zástupců rodiny generála Píky.

Pokračuje mistrovství světa ve fotbale v Rusku: 14:00 Francie - Peru (Jekatěrinburg), 17:00 Dánsko - Austrálie (Samara). 20:00 Argentina - Chorvatsko (Nižnij Novgorod).

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz