23. května 2018 6:18 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman bude opět jednat s šéfem ČSSD Hamáčkem. Evropská komise bude radit Česku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Prezident Miloš Zeman a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky... | foto:  Dan Materna, MAFRA

Prezident Miloš Zeman se setká s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem se kterým bude pravděpodobně jednat o možné vládě, kterou by měla sestavit právě ČSSD společně s hnutím ANO.

- Prezident Miloš Zeman přijme předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka.  Pokračuje tak dlouhé jednání o případné nové vládě sestavené  hnutím ANO a sociální demokracií. Nyní se vedení ČSSD svých členů v referendu ptá, zda souhlasí se vstupem do vlády za podmínek uvedených v návrhu koaliční smlouvy a návrhu programového prohlášení. Hlasování trvá do 14. června. 

- Koná se schůze vlády v demisi. Ministři budou mimo jiné jednat o návrhu novely zákona o vysokých školách, návrhu zákona o střetu zájmů, o zákoníku práce nebo koncepci a plánu boje proti organizovanému zločinu.

- Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat novely o ochraně ovzduší a zákoníku práce a návrh zákona o distribuci pojištění. 

- Městský soud v Praze bude řešit kauzu prodeje někdejších budov Českých drah Univerzitě Karlově. Obžalobě čelí osm lidí, stát podle ní přišel kvůli nepravdivým znaleckým posudkům o několik set milionů korun.

- Koná se tradiční Žofínské fórum na téma Občanská zodpovědnost. Hostem bude také prezident republiky Miloš Zeman. 

- Na slavnostním předání Ceny Františka Kriegla za rok 2018 bude za vytrvalou a občansky statečnou pomoc lidem v nouzi oceněn zakladatel a dlouholetý ředitel neziskové organizace Naděje Ilja Hradecký. 

- V aukci síně Pictura se bude dražit obraz Emila Filly Hráči (šachu) z roku 1908 za vyvolávací cenu 14,5 milionu korun. Malíř a jeden z průkopníků moderního umění Filla patří k nejoblíbenějším autorům současných sběratelů. Dosud nejdráže z jeho obrazů se na tuzemských aukcích prodalo Zátiší s lahví Cherry za 19,5 milionu korun

- Evropská komise má rozhodnout, zda dá ocelářské skupině ArcelorMittal souhlas s koupí italských hutí Ilva.

- Několik světových firem zveřejní  hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Mezi jinými také čínský výrobce osobních počítačů Lenovo Group, rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group nebo americké klenotnictví Tiffany & Co. 

- Evropská komise přijme a zveřejní svá letošní doporučení členským zemím, jaká opatření by měly učinit ke zlepšení svého hospodářského růstu. Pro země mimo eurozónu komise představí zprávy o jejich připravenosti na přijetí společné evropské měny. Komise také odsouhlasí svůj návrh rozpočtu EU pro rok 2019.

- Německá kancléřka Angela Merkelová je na dvoudenní návštěvě Číny.

- KLDR chce oficiálně za účasti zahraničních novinářů zničit své jaderné testovací středisko na severu země. Konkrétní den ceremonie ale bude určen až podle počasí.

- Ve Vídni se uskuteční panelová diskuse, na které bývalý prezident Václav Klaus vystoupí se svým projevem na téma rozdělení Československa. Zúčastní se také bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar. 

Lidovky.cz
  • 0Diskuse




Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz